BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Kurtaran Fen Lisesinin Başarılı Öğrencilerini Konuk Etti

Batman Fen Lisesinin başarılı öğrencileri Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürü Kurtaran Fen Lisesinin Başarılı Öğrencilerini Konuk Etti

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Okul Müdürü ve öğretmenler eşliğinde kendisini ziyaret eden, Batman Fen Lisesinin başarılı öğrencilerini konuk etti. Ziyarete gelen öğrenciler adına, ilk kez YGS sınavına katılan öğrenciler arasında, Batman il birincisi olan Merve Nur Uçar, Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’a hoş geldiniz çiçeği takdim etti. Gerçekleşen ziyarette Okul Müdürü Mehmet İsen, YGS sınavında alınan başarı ile ilgili, Milli Eğitim Müdürü Kurtaran’a bilgi verdi. Ziyarette öğrencilerle bir süre sohbet eden Kurtaran, öğrencileri kutladı ve öğrencilere başarılarının devamını diledi.

Sevgili gençler öncelikle sizi kutluyorum diyen, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “Batman Fen Lisemiz bölge illerinin en güzide ve cazip Fen Lisesidir. İnşallah daha çok çalışarak Batman Fen Lisemizin ülkemizin en önde gelen fen liseleri arasında yer almasını sağlayacağız. Başarınızı daha ileriye taşıyabilmeniz için Milli Eğitim Müdürlüğü olarak üzerimize düşen neyse yerine getirmeye çalışacağız. Bu başarınız arkadaşlarınıza, sizden sonraki küçük kardeşlerinize güzel bir örnek oldu. Bu sonuç başarı çıtasının daha yakarıya çıkarılmasına da katkı sağlayacak.  Başarıda emeği geçen ailelerinize ve öğretmenlerinize teşekkür ediyorum. Sevgili gençler başarınızla övünüyorum, önümüzdeki süreçte gireceğiniz LYS sınavında da sizlere başarılar diliyorum” diyen Kurtaran, öğrencilere başarının önemli etkenlerinden biri olan kitap okumayı, hayatlarının her devresinde çokça devam ettirmelerini tavsiye etti. Ziyaretin sonunda başarılı öğrencilere kitap hediye eden Kurtaran son olarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Gerçekleşen ziyarette Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Şirin Temiz de hazır bulundu.

Batman Fen Lisesi bu yıl YGS sınavına katılan 90 öğrencisi ile Türkiye geneli ilk 2 bin içinde 6, ilk 5 bin içinde 9 ve ilk 15 bin içinde 27 öğrenciyle yer aldı.  Ayrıca Batman Fen Lisesi son 3 yılın en yüksek puanını alarak başarı çıtasını daha yükseğe taşıdı.     

 06-04-201606-04-201606-04-201606-04-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.