BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü ÇELİK Özel Eğitim Sınıfında Otistik Çocukları Ziyaret Etti

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Kazım Karabekir Ortaokulunda, eğitim gören otistik çocukları ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürü ÇELİK Özel Eğitim Sınıfında Otistik Çocukları Ziyaret Etti

Kazım Karabekir Ortaokuluna gelişinde, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK’i, Okul Müdürü Mehmet Emin ÇAĞLAYAN Karşıladı. Okulu gezen Milli Eğitim Müdürü ÇELİK, okul Müdürü ÇAĞLAYAN’dan, okul ile ilgili bilgi aldı. Milli Eğitim Müdür ÇELİK, daha sonra okulda Otistik çocuklara eğitim verilen, ‘Özel Eğitim Sınıfını’ ziyaret ederek, burada otistik çocuklarla sohbet etti, sınıf öğretmeninden çocuklarla ilgili bilgi aldı.

Çocuklarımızda gözlemlediğimiz, sosyal yaşama katılmadaki gelişme güzel diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “ Okul çağındaki her çocuğumuzun, en iyi eğitimi alması bizim öncelikli hedefimizdir. Bu okulumuzdaki özel eğitim sınıfında, eğitim gören otistik çocuklarımızın, gösterdiği gelişme bizi mutlu etti. Sevgili çocuklarımızın eğitimleri için okul idaresi ve öğretmenlerini gösterdikleri özveri ile daha hızlı bir şekilde sosyal hayata uyum sağlayacaklarına inanıyorum. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, desteğimizi her zaman sürdüreceğiz. Okul çağındaki her çocuk için, uygun eğitim ortamı oluşturulması, özel çocuklarımızın hayata daha iyi hazırlanmasını, kendilerini daha mutlu hissetmelerine ve sosyal yaşama katılmalarını sağlayacak. Bu doğrultuda çalışan tüm Okul İdarecileri ve Öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

    

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.