BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü ÇELİK Öğrencilerin Rol Modeli Oldu

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencilerinin konuğu oldu.
Milli Eğitim Müdürü ÇELİK Öğrencilerin Rol Modeli Oldu

Okula gelişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Okul Müdürü Osman Veysel ÖZDAŞ’tan okul hakkında bilgi aldı. Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen, kariyer günleri programında öğrenciler tarafından rol model seçilen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK öğrencilere bir konuşma yaptı, konuşmanın ardından öğrencilerin görüş ve önerilerini dinledi. Konuşmasında zamanı iyi değerlendirmenin önemine değinen ÇELİK mutluluğa çalışarak ve başararak ulaşıldığının altını çizdi.

Değerlendirilmesi halinde çok, çok değerli bir zaman var diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Aynı zamanda değerlendirilmediği zaman akıp giden kayıp bir zaman var. Bu açıdan zamanı çok iyi değerlendirmek, mutlu olmak için yapılması gerekenleri yapmak hayatın anlamı ve ilk adımıdır. Unutmayın hayat güzeldir, gençlik daha da güzeldir. Tabi ki hayatın doğal akışı içinde, geleceğe hazırlanma yolunda zorluklarla karşılaşılır. Aslında hayata yön veren o anlarda, geleceğe hazırlanma yolunda ortaya koyulan irade,  inanç, azim ve çaba kişiyi geleceğe taşımaktadır. Sizlerde mutlu ve güzel bir gelecek için, içinde bulunduğunuz gençlik yıllarınızı daha çok çalışarak zamanı en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Unutmayın mutlu olmak için başarılı olmak gerekir, başarılı olmak içinde hayatta mutlu olmak gerekir. Hayat güzeldir ve hayat başarmaya değer, bu bilinçle çalışırsanız sizi güzel bir gelecek ve mutlu bir hayat beklemekte” diye konuştu.  

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, konuşmasının ardından öğrencilerin hayata ve geleceğe dair düşüncelerini dinledi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.