BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü ÇELİK; “Hedefe Planlı Çalışma İle Ulaşılır”

Okulöncesi, İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeyi eğitim kurumları, 2015-2019 Stratejik Plan Çalışmaları bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Milli Eğitim Müdürü ÇELİK; “Hedefe Planlı Çalışma İle Ulaşılır”

Batman Kültür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, konferans salonunda 3 gün devam eden, 2015-2019 stratejik plan çalışmaları bilgilendirme toplantılarına, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Şube Müdürü Abdurrahman KARDAŞ ve Okul Müdürleri katıldı. 2015-2019 Stratejik Plan Çalışmaları ile eğitim kurumlarının hali hazır durum bilgisini alma, veri oluşturma ve ileriye dönük hedef belirleme konularında, okul idarecilerine bilgilendirme yapıldı. Stratejik Plan Çalışmaları bilgilendirme toplantısında, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, bir açış konuşması yaptı.

 Batman için büyük değişim başladı diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “İnşallah hep birlikte güzel işler başaracağız, bu günü önemsiyor ve sahip çıkıyorum. Stratejik planın demokratik yönünü önemsiyorum, kurumlarımızdaki durumu analiz ederken, zayıf ve güçlü yönlerimiz, avantaj ve dezavantajımız hangisi, bunların hepsini katılımcı yöntemlerle belirlememiz gerekiyor. Stratejik planlama, geleceğe yönelik ulaşmak istediğimiz hedefin tablosunu oluşturma, ama aynı zamanda, o noktaya ulaştıracak teknik ve yöntemin belirlendiği, kararlaştırıldığı dokümanlardır. Stratejik planlama bir yönetim felsefesidir, kurumun önünü görebilmek, düşünebilmektir. Stratejik planlama, 1-2 saatlik bir süreç değildir, emek harcanması gereken uzun soluklu, ilmik, ilmik dokunması gereken bir süreçtir. Adım, adım gidilen yolda, güçlü bir irade ortaya koymaktır. Stratejik planlama aynı zamanda bize ve topluma mesaj veren güçlü bir iradenin beyanıdır. 2015-2019 Stratejik Plan Çalışmaları ve sürecinin hepimize ve Batman’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bilgilendirme toplantısı yapılan açış konuşmasının ardından, stratejik plan görevlilerinin sunumuyla devam etti.

 


Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.