BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Aslan Ortaokul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Ortaokulu Müdürleriyle tanışma toplantısında bir araya geldi.
Milli Eğitim Müdürü Aslan Ortaokul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleşen tanışma toplantısında,Ortaokulu Müdürleriyle bir araya gelen Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, toplantıda kendisini tanıttı ardından bir konuşma yaptı. Aslan konuşmanın ardından Ortaokulu Müdürlerinin talep ve önerilerini dinledi.

Eğitim yöneticiliği fedakârlık isteyen bir yönetim biçimi diyen, Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan; “ Değerli arkadaşlar, biz bir ekibiz ve sizin başarınız bizim başarımızdır. 21. Yüzyılın yöneticisi görülebilir ve ulaşılabilir olmak durumundadır. Siz de her zaman öğretmen ve veliye karşı ulaşılabilir olun, aynı zamanda objektif ve adil birer yönetici olun.  Ortaokul çağında olup ancak, okula devam etmeyen öğrencileri ve ara sıra devamsızlık yapan öğrencileri günü gününe takip edin, velisiyle diyalog halinde olun. Önümüzde ortaokul 8. Sınıf öğrencileri için önemli olan, Orta öğretime geçiş sınavları var, bu sınavlar için hassas bir çalışma içinde olun. Yetiştirme ve destekleme kurslarına da önem verin. Bakanlığımızın ücretsiz olarak dağıtmış olduğu kılavuz kitaplar ve çalışma kitapları uzman kişilerce hazırlanmış değerli çalışmalardır. Öğretmenlerimiz bu kitaplardan azami şekilde faydalansınlar, yardımcı kitapların kullanımı konusunda, zorlayıcı tutum içerisinde bulunulmaması konusunda daha dikkatli davranınız. Velilere maddi sıkıntı yaratacak uygulamalardan kaçınınız” diye konuştu.

 

Aslan yaptığı konuşmanın ardından Okul Müdürlerinin talep ve önerilerini dinledi. Tanışma toplantısında Şube Müdürleri Abdurrahman Kardaş ve Mehmet Işık da hazır bulundular.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.