BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Aslan Okul Ziyaretlerinde Bulundu

Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Petrolkent Mahallesinde eğitim hizmeti veren, Damla Anaokulu, Sakarya İlkokulu ve 16 Mayıs Ortaokulunu ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürü Aslan Okul Ziyaretlerinde Bulundu

Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan ilk olarak, Damla Anaokulunu ziyaret etti, Okul Müdürü Mehmet Atalay’dan bilgi aldı, ardından Anaokulunu gezdi, minik öğrencilerle bir araya geldi, onlarla bir süre sohbet etti.

Aslan Damla Anaokulu ziyaretinin ardından, Sakarya İlkokuluna geçerek okulu gezdi, Okul Müdürü Necat Yılmaz’dan okul hakkında bilgi aldı. Aslan daha sonra sınıfları gezdi, öğrencilerle bir süre sohbet etti, ardından öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlere kendini tanıtan Aslan öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

Milli Eğitim Müdürü Aslan son olarak, 16 Mayıs Ortaokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü Vatan Doğu’dan bilgi aldı, okulu gezdi, öğrencilerle bir süre sohbet etti ve öğretmenler odasına geçerek öğretmenlerle bir araya geldi, Öğretmenlere kendisini tanıttı.

Öğretmenlere bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, “Değerli öğretmen arkadaşlarım, idare makamı sizlere hizmet için var, Milli Eğitim Müdürü olarak, kapım her zaman size açıktır. Toplumun manevi mimarları olarak sizlerde; geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızı, en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için, kutsal bir görev icra ediyorsunuz. Her zaman mesleğinizi severek yapınız ve unutmayınız, her çocuk bize ebeveynlerinin birer emanetidir. Kendi çocuğumuz gibi sevgiyle ve nitelikli bir eğitimle çocuklarımızı geleceğe hazırlayacağız. Ve Mevlana’nın şu sözünü unutmayacağız, ‘İnsanoğlu düşünceden ibarettir gerisi kemik ve etten ibarettir. Gül düşünürse gülistan olur, diken düşünürse dikenlik olur,’ biz gül düşüneceğiz gülistanlık olsun” diyen Aslan, konuşmasının ardından öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

 

 


Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.