BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürü Aslan Lise Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Lise ve MEM’e bağlı kurum Müdürleriyle tanışma toplantısında bir araya geldi.
Milli Eğitim Müdürü Aslan Lise Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleşen tanışma toplantısına, Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, Şube Müdürleri Abdulvahap Hınç, Akın Arı, Mehmet Işık ve Batman Merkezde eğitim veren Anadolu ve mesleki Lise Müdürleri ile Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı kurum müdürleri katıldı. Tanışma toplantısında kendini tanıtan Milli Eğitim Müdürü Aslan, Okul Müdürlerine ben anlayışı yerine, biz anlayışı ve ekip ruhuyla, eğitimin yönetici neferleri olarak çalışacağız dedi.

Ben anlayışı yerine biz anlayışıyla çalışacağız, diyen, Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan; “Arkadaşlar 21. Yüzyılda hala geçerliliğini koruyan bir söz var, ‘Müdür ne ise okul odur, okul müdüre göre şekillenir’, Okullarda problemler olabilir, biz şuna bakacağız, oradaki idareci arkadaşımızın problemi çözmek için bir gayreti var mı?  Eğitim yöneticisi olmak çok önemli bir görevdir. Bu görevin farkında olacağız, çünkü biz eğitimi yöneten idarecileriz. Milli Eğitim Bakanlığı bu ülkede en büyük kurum ve hızla büyüyen bir camiadır. Tabi ki problemlerimiz de var, ama biz şunun farkındayız ki, her geçen yıl problemlerimiz, bir önceki yıla göre azalıyor. Eğitimci her yönüyle, topluma örnek rol model olmak durumunda, bu nedenle topluma doğru örnek olurken, değerlerine bağlı, nitelikli eğitim görmüş, bir nesil yetiştirme çabası içinde olacağız. Kapınız öğretmene, öğrenciye ve veliye, kısacası sizinle görüşmek isteyen her kese açık olsun. İdareci olarak güler yüzlü, adil ve hoşgörülü olun çünkü biz tüm dünyaya hoşgörüyü öğreten bir dinin ve milletin mensuplarıyız” dedi.

 Milli Eğitim Müdürü Aslan’ın konuşmasının ardından, Şube Müdürleri sorumluluk alanları ile ilgili bilgilendirme konuşması yaptılar. Toplantı Okul Müdürlerinin talep ve önerileri dinlendi.   

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.