BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğünden Kan Bağışı Duyarlılığı

İlimizde gönüllü, karşılıksız ve düzenli kan bağışı ile ilgili duyarlılığı artırmak için Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’in öncülüğünde Kan Bağışı kampanyası başlatıldı.
Milli Eğitim Müdürlüğünden Kan Bağışı Duyarlılığı

Kızılay Batman Temsilciliği ile birlikte yürütülen kampanya çerçevesinde Milli Eğitim Yöneticileri ve personeli kan bağışında bulunarak, toplumda eğitimciler olarak bir farkındalık oluşturmanın önemini vurguladılar.

            Konu ile ilgili açıklamada bulunan Çelik,” Kan bağışı konusunda toplumun bilinçlenmesi çok önemlidir. Bizler de eğitim camiası olarak toplumumuza örnek olmalıyız. Bu farkındalığı oluşturmak için bu kampanyayı başlattık. Kan Bağışında bulunan tüm yönetici, öğretmen ve personelimize teşekkür ederim” dedi.

            İlimizde ayrıca 4 okulumuzun pilot olarak seçildiğini önümüzdeki öğretim yılında da bu okullarımızda etkinlikler yapılacağını, böylelikle öğrencilerimizin de kan bağışının önemimi konusunda bilinçlendirilmesinin sağlanacağını belirten Çelik, bu kampanyada emeği geçen Milli Eğitim ve Kızılay Kan Merkezi yetkililerine teşekkür etti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.