BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Genel Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK tüm Okul Müdürleriyle genel değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
Milli Eğitim Genel Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Batman Spor Lisesi konferans salonunda Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK başkanlığında gerçekleşen toplantıya Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçelerin İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Lise Müdürleri katıldı. Toplantı saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Genel bilgilendirme toplantısı Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK’in açış konuşmasıyla devam etti.

Gelecek asra yön verecek nesilleri yetiştirecek olan, eğitim camiasının değerli yöneticileri, genel değerlendirme toplantısına hoş geldiniz diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Biz büyük bir aileyiz, toplumun her ferdiyle bir şekilde bağı olan, Eğitim Camiası yeni bir döneme başlıyor. Yeni dönemde hayatın her alanında, başarıyı daha ileriye taşıyacak bir eğitim anlayışı ile çıktığımız bu yolda var olan enerjimizi, değişim ve başarıyı yakalamak için, toplumun her kesimine pozitif yansıtacak şekilde kullanmalıyız. Her ferdin bizim için değerli ve kaybedilmemesi gerektiğini unutmayan, bir yönetim anlayışı ile yeniliğe her an açık olmalıyız.  Kültürlerin renklerin ve dillerin, toplumun zenginliği olduğu gerçeğini unutmadan, eğitimde hedeflenen başarıyı yakalama çabası içinde olmalıyız. Okulların bünyesindeki destekleme ve yetiştirme kurslarını daha planlı bir şekilde arttırmalıyız. Okul öncesi eğitiminde, topyekûn bir seferberlik içinde olmalıyız. Eğitimde başarı ve sıfır şiddet şiarıyla, öğrenci velileriyle yakın diyalog içinde olmalıyız. Eğitim verdiğimiz her bireyin, sanatsal alanda da başarılı olması için hedef büyütmeliyiz. Her öğrenci bir müzik enstrümanı çalmayı öğrenmeli ve yetenekli olduğu spor dalında, gelişmesi için ortam yaratılmalı. Okullarımız toplumun tüm kesimlerinin yararlanacağı, eğitim alanları olarak hayatımızda yer edinmeli. Eğitimde teknolojinin imkânları en iyi şekilde kullanmalı ve öğrencilerinde bilgiye ulaşma yolunda teknolojiyi kullanma bilinci kazandırmalıyız. Her an her kesin ulaşabileceği, bir idareci anlayışıyla görevimizi yaparken, kapımız herkese açık olmalı. Uyuşturucu ile mücadele, Eğitim ortamın şiddetin önlenmesi, Kaynaştırma öğrencilerine gerekli ilgi ve hassasiyetinin gösterilmesi, Özel Eğitim sınıflarının donatılması, Rehber Öğretmenlerin aktif olarak çalıştırılması ve Okul çevresinde bulunan internet kafe, oyun salonları, vb. yerlerle diyalog kurulmasına önem vermeliyiz. Bu toplantımızın, Eğitim Camiasına ve tüm topluma hayırlı olmasını diliyor, katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK’in konuşmasının ardından, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, birer kısa bilgilendirme konuşmaları yaptılar. Toplantı Okul Müdürlerinin soru, görüş ve önerileri bölümüyle sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.