BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK Batman Öğretmenleriyle Buluştu

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK, 'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları' kapsamında, ilimizde görev yapan öğretmenlerle çevrim içi ortamda bir araya geldiler.
Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK Batman Öğretmenleriyle Buluştu

Koronavirüs salgını nedeniyle çevrim içi ortamda gerçekleşen 'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşması'naöğretmenlerimiz;evlerinden, projelerini sürdürdükleri mekânlardan, EBA destek noktalarından, okullarımızdan, okul kütüphanelerinden, İlimizin tarihi mekanlarından ve tasarım-beceri atölyelerinden katıldılar. Program, YouTube/mebbasin adresinden canlı olarak yayınlandı.

 'Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları' programı Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un konuşmalarıylabaşladı.

Milli Eğitim Bakanımız Sayın SELÇUK: "Değerli Arkadaşlar, hepiniz hoş geldiniz.  Sizler evlerinizden, okullarınızdan bizim misafirimizsiniz. Sizinle buluşmak, duygu ve düşüncelerinizi paylaşmak ve yaşadığınız problemleri dikkatle dinlemek için buradayız.

Salgın döneminde gösterdiğiniz çabadan, çocuklarımızı yalnız bırakmadığınız ve velilerimize destek olduğunuz için hepinize çok çok teşekkür ediyorum.

Hep söylüyorum salgın döneminde uzaktan eğitim yapmak gerçekten yüz yüze eğitimden kat kat daha meşakkatli ve zordur. Bunu Allah'a şükür üstlendik. Gereğini yapmaya çalışıyoruz. Bizler ödevlerimizi yapmak için emin olun gece gündüz çaba içerisindeyiz. Sizlerin sayesinde de dünyada iyi bir örneği ortaya koyduk.

Dünyadaki gelişmiş ilk 20 ülke ile karşılaştırıldığında salgın döneminde Türkiye eğitim konusunda ne yaptı, diğer ülkelerde eğitim konusunda neler yapıldı? Bunlar listelendiğinde görüyoruz ki Türkiye en önde, ilk 3 sıradayer alıyor.Bu başarıyı beraberce omuzladık, sizlerin sayesinde bu başarınınövüncünü yaşıyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Önümüzdeki günlerde de beraberce Türkiye'nin geleceği olan çocuklarımızınistikbalinin güzelleşmesi için çaba göstereceğiz. Hepinize şükranlarımı sunuyorum sağ olun, var olun."dedi.

Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un konuşmalarının ardından program İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın KURTARAN'ın konuşmasıyla devam etti.

Sayın KURTARAN: "Sayın Bakanım, hoş geldiniz teşriflerinizden dolayı şeref duyduk. Gerçekten ilimize dönük bu övgü dolu sözlerinizden dolayısizlere şükranlarımı arz ediyorum. Öncelikle Sayın Valimiz Hulusi ŞAHİN Bey'in selam ve saygılarını iletmek istiyorum.

Sayın Bakanım, malumunuz olduğu üzere çok sıkıntılı ve zor bir süreçten geçiyoruz. Bu zorlu süreçte sizin desteğiniz veriyasetinizde ülke genelinde çok güzel işler yapıldı. Bu manada bütün Türkiye genelinde olduğu gibi İlimizde de öğretmen arkadaşlarımız çok fedakârane, çok yoğun çalışmalarla bu süreci en az zararla telafi etmek için çabaladılar ve çabalamaya devam ediyorlar. Bu konuda sizin de her zaman desteklerinizi alıyoruz ve bu desteklerinizden ötürü şükranlarımı arz ediyorum.

Sayın Bakanım, ilimiz 169 bin öğrencisi ve okul yöneticileriyle beraber toplamda 10 bin öğretmeniylegerçekten güzel işler yapıyor. Genç bir kadromuz var, öğretmen arkadaşlarımızın buradaki fedakârane çalışmalarını eminim sizler de merkezden görüyorsunuzdur. Bu konuda arkadaşlarıma huzurunuzda gösterdikleri bu üstün çabadan dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Özellikle bu zorlu salgın döneminde gerçekten çok ciddi çalışmalar yaptılar, başarılar elde ettiler.

Özellikle öğretmenlerimizin velilerle olan iletişimleri, öğrencilerle bire bir olan ilgileri takdire şayandır. Öğretmenlerimiz sizin deyiminizle kendikişisel kemalatlarını gerçekleştirmekiçin mesleki eğitimleri konusunda da gerçekten ciddi gayret gösterdiler.

2018 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ve sizin riyasetinizde başlatılan 2023 Eğitim Vizyonundaki hedefler doğrultusunda; öğrenci ve öğretmen odaklı çalışmaları hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Özellikle vizyonun felsefesini sizler gerçekten çok net bir şekilde kamuoyuna aktardınız. Eğitimi beşerlikten insanlaşmaya doğru bir inşa eylemi olarak tarif ettiniz.Bu doğrultuda vazifemizi yapmanın onurunu yaşıyoruz.

Sayın Bakanım, tekrardan katılımınızdan dolayı, İlimize misafir olduğunuzdan dolayı şükranlarımı ve hürmetlerimi sunuyorum.

Yapılan konuşmaların ardından program öğretmenlerimiz görüş ve önerileri ile devam etti.

Daha sonra Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı: "81 ilden yüz binlerce meslektaşımın sesini soluğunu hissetmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bugün misafir olduğumuz Batman ile ülke turumuzu tamamladık. Heyecan ve öneri için teşekkürler. Nicelerinde buluşacağız..."


11-02-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.