BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitimi İl Eylem Planı Toplantısı Yapıldı

Mesleki ve teknik eğitimi tanıtma ve yöneltme 2018-2019 eğitim öğretim yılı İl Eylem Planı Toplantısı yapıldı.
Mesleki ve Teknik Eğitimi İl Eylem Planı Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen Mesleki Ve Teknik Eğitimi Tanıtma Ve Yöneltme 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı İl Eylem Planı Toplantısına; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Ve İlçe Şube Müdürleri, Mesleki Ve Teknik Eğitim Okul Müdürleri ve ortaokullarda görev yapan rehber öğretmenler katıldı.  Mesleki ve teknik eğitimi tanıtma ve yöneltme il eylem planı toplantısı slayt eşliğinde yapılan sunumla başladı, sunum ve bilgilendirmenin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran yaptığı konuşmada mesleki ve teknik eğitimin öğrencilere tanıtılmasının önemine dikkat çekti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran; “Çocuklarımıza bu ülkenin vazgeçilmezleri olduklarını anlatmamız lazım. Gerçekten meslek liselerinde okuyan çocuklarımız bu ülkenin vazgeçilmezleridir. Çünkü ülkenin ağır yükü onların sırtındadır. Biz çocuklara sorumluluklarını hatırlatırsak, ne kadar büyük ve önemli bir iş yaptıklarını anlatırsak eminim istediğimiz sonuçlara çok hızlı bir şekilde varırız.  

Bakanlığımızın şuan üzerinde durduğu konu Mesleki Eğitim, eminim Türkiye’de 1-2 yıl içinde mesleki eğitim istenilen seviyede olacak. İlimiz genelinde arkadaşlarımızın çok güzel çalışmaları var. Hem okul bazlı, hem kurumsal olarak ilçelerde, il merkezinde yaptığımız çalışmalar var. Özellikle okullardaki arkadaşlar yoğun bir çalışma içerisindeler. Biz aslında meslek liselerine karşı bazı nedenlerden dolayı oluşan ön yargıyı kırarsak sıkıntı kalmayacak.

Siz rehber öğretmenlerimizin yanı sıra öğretmen arkadaşlarımız ve idarecilerimiz de yönlendirici olmalı. Her türlü bölümde işi başaracak çocuklarımız var, onlara sektörü iyi tanıtmamız lazım, eğitim gördükleri alanla ilgili öğrencilerimizi sektör ziyaretlerine götürün. Ayrıca Bakanlığımızın başlatmış olduğu tasarım ve beceri atölyeleriyle inşallah bu iş daha da ileri boyuta taşınacak.

Değerli arkadaşlar Batman’da genç ve dinamik bir nüfusumuz var, sadece mesleki eğitim değil aynı zamanda bunlara bir de girişimcilik eğitimi verirsek gençlerimiz iş arayışında bulunmaz, aldıkları mesleki eğitim ile kendi işlerini kurup ülkemize katma değer kazandırırlar. Ben bu güne kadar yapmış olduğunuz ve bundan sonra yapacağınız çalışmalar için size teşekkür ediyorum.” diye konuştu.  

28-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-201928-02-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.