BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitime Büyük Proje

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ‘Nitelikli İş Gücü İçin Donanımlı Meslek Okulu’ Projesi desteklenmeye uygun görüldü.
Mesleki Eğitime Büyük Proje

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Mesleki Eğitimin Kalitesini artırma adına DİKA’ya (Dicle Kalkınma Ajansı) sunduğu proje kabul edildi. Kabul edilen projenin sözleşmesi İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN ve DİKA Genel Sekreteri Yılmaz ALTINDAĞ tarafından imzalandı.

Nitelikli İş Gücü İçin Donanımlı Meslek Okulu projesi; İş hayatının istediği standartlarda mesleki eğitim alan öğrencilerin, yetişkinlerin ve kursiyerlerin donanımlı olarak yetişmelerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Proje ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine 1,5 Milyon TL’nin üzerinde Makine, Teçhizat ve Malzeme alımı gerçekleştirilecektir. Elektrik & Elektronik, Metal Teknolojisi, Bilişim, Makine Teknolojisi, Kimya Teknolojisi ve Tekstil alanları için alınacak makine ve ürünler ile mesleki eğitim alan gençlerimiz daha nitelikli yetişecek ve iş piyasanın istediği standartlarda bilgi ve tecrübe sahibi olacaklardır.

Projenin ön hazırlığında, yapılmasında ve değerlendirilmesinde büyük hassasiyet gösteren, katkı sunan başta Sayın Valimize, DİKA Genel Sekreterine, Proje Ekibi ve Proje Koordinatörüne teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, önümüzdeki eğitim-öğretim yılında da okullarımızın ulusal ve uluslararası projelerde birçok projeye imza atacağını söyledi.

19-09-201819-09-201819-09-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.