BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' Kapsamında Etwinning Çalışmaları Yapıldı

'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamındaki meslek liselerinde görev yapan öğretmen ve idarecilere "eTwinning Proje Tabanlı Öğrenme Çalışmaları" yapıldı.
'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' Kapsamında Etwinning Çalışmaları Yapıldı

İlk olarak Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde idareci ve öğretmenlerimize eTwinning İl Koordinatörü Nagehan RÜZGAR tarafından yüz yüze eTwinning eğitimi verilmiş ve öğretmenlerimizin portale kayıt yapmaları sağlandı.

Daha sonra Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hasankeyf Beşir Tutuş Çok Programlı Anadolu Lisesi, Sason Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenlerine çevrimiçi olarak eTwinning İl Koordinatörü Nagehan RÜZGAR tarafından portale kayıt olma, projelere katılma, ortak bulma gibi konularda detaylı eğitimler verildi.

'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamındaki meslek liselerinde görev yapan öğretmen ve idarecilere verilen eTwinnig eğitimleri sonrası ilimize özel olarak düzenlen ve 6 gün süren alanında uzman konukların katıldığı eTwinning Çalıştayı'na 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamında olan okullarımızın öğretmenlerine öncelik verildi.

Böylece okullarımıza, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlandı. Okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa'daki okullarla işbirliği yapmaları teşvik edildi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.