BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' Proje Toplantısı Yapıldı

Bakanlığımızca yurt genelinde hayata geçirilen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi açılış ve bilgilendirme toplantısı Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti.
'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' Proje Toplantısı Yapıldı

Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi açılış ve bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürü Akın ARI, Okul idaresi ve öğretmenler katıldı. Bakanlığımızca yurt genelinde hayata geçirilen projeyle ilgili ilimizdeki ilk toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın açış konuşmasıyla başladı. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Meslektaşlarım, Bakanlığımızın yurt genelinde başlatmış olduğu 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi kapsamında ilimizde belirlediğimiz beş meslek lisemizden biri de sizin okulunuz. 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projemizin öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

  Bakanlığımızın başlattığı bu projeyle birlikte öğrencilerimizin birçok alanda gelişim sağlamalarını hedefliyoruz. Amacımız öğrencilerin her alanda belirli bir yetkinlik seviyesine ulaşmaları. 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesiyle birlikte öğrencilerimize ilk yardım eğitimi, yüzme kursu, müze ve ören yerleri ziyaretleri, kariyer günleri etkinlikleri gibi kültür, sanat, spor, sanayi, bilim ve kültür alanlarında etkinlikler ve kurslar yapılacak. Yine proje kapsamında bu başarılı şahsiyetlerle öğrencilerin buluşması sağlanacak. Ayrıca okullarda ihtiyaç duyulan bakım onarım, kütüphane, atölye ve spor alanlarının kazandırılması için destek sağlanacak.

'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamında bakanlıkça merkezden yapılacak katkıların dışında yerelde yapacağınız özverili çalışmalar da öğrencilerin geleceğe en iyi şekilde hazırlanmasına katkı sağlayacak.  Verilecek akademik bilgi ve kazandırılacak mesleki becerilerin yanı sıra toplumun her kesimiyle sağlıklı diyalog kurmayı bilen, insani değerleri hayatının her anında ve alanında yaşayan öğrencilerin yetişmesi de siz değerli öğretmenlerimizin özverili çabalarıyla gerçekleşecektir. Eğitim camiası olarak amacımız kendisine, ailesine, çevresine, ülkesine faydalı değerlerine bağlı nesilleri yetiştirmektir." dedi.

İlimizde; Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sason Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hasankeyf Beşir Tutuş Çok Programlı Anadolu Lisesi olmak üzere beş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz bir yıl sürecek 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamında yer alacaklar.

Toplantı görüş ve önerilerle sona erdi.

20-10-202021-10-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.