BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' Proje Toplantılarının İkincisi Yapıldı

Bakanlığımız tarafından yurt genelinde hayata geçirilen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi bilgilendirme toplantılarının ikincisi Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleşti.   
'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' Proje Toplantılarının İkincisi Yapıldı

Merkez Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürü Akın ARI, Okul idaresi ve öğretmenler katıldı. Bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın açış konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Meslektaşlarım, Bakanlığımız başlatmış olduğu 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesiyle birlikte okul ortamlarını iyileştirmeye yönelik önemli bir çalışmayı hayata geçiriyor. Koronavirüs salgını ile halkımızın ulusal bir mücadele verdiği günlerde meslek liselerimiz bu mücadelede adeta bir destan yazdılar. Sadece salgın döneminde yaptıkları başarılı çalışmalara baktığımızda bile mesleki eğitime ne denli önem vermemiz gerektiğini anlarız. Bakanlığımızın son yıllarda yaptığı çalışmalarla mesleki eğitim çok ileri bir seviyeye geldi. Amacımız mesleki eğitimde gelişen kaliteyi sürekli artırmak. 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projemizle birlikte birçok okulumuzda oluşan bu kaliteyi artıracağız. Bu okulların tamamında kütüphane, tasarım ve beceri atölyeleri kurulması hedeflenmektedir. Ayrıca okullarımızda her türlü iyileştirme sağlanacak ve kültür, sanat ve spor alanlarında yatırımlar yapılacaktır. 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projemizin öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Toplantı görüş ve önerilerle sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.