BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Divan Seçimi Yapıldı

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında, Batman merkez ilçe öğrenci divan seçimi yapıldı.
Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Divan Seçimi Yapıldı

TBMM Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği, “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında, Batman merkez öğrenci meclisi divan seçimi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı. Merkez İlçe Öğrenci Meclisi Divan Seçimine, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Şube Müdürü Mehmet IŞIK, Okul Müdürleri, Öğretmenler ile İl merkezi ve bağlı köy okullarının öğrenci temsilcileri katıldı. Merkez ilçe öğrenci meclisi divan seçim programı, saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. İstiklal marşın okunmasının ardından, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK açış konuşması yaptı.

Demokrasi kültürü tüm farklılıkların birlikte yaşaması olduğuna dikkat çeken, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığımız arasında yapılan protokol gereği, “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında, okul temsilcisi siz sevgili öğrencilerimiz, burada öğrenci meclis divan seçimi yapacaksınız. Demokrasi kültürünün yeni nesiller arasında oturması açısından önemli bir proje, bu süreçte kazanacağınız zihinsel esneklik, en önemli kazanımınız olacaktır. Şimdiden toplumun geleceğinde rol oynayacağınız için, toplumun sorunlarına duyarlı olacağınız için ve burada olduğunuz için, hepinizi kutluyorum, başarılar diliyorum” dedi.

 “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında, Batman merkez öğrenci meclisi divan seçimi sonrasında; M.Garip İŞCAN, Pelin YILMAZ, Hatice ORAK, Toprak TOPTAŞ ve Ahmet BARTIK adlı öğrenciler en çok oyu alarak, Batman merkez öğrenci meclisi divan üyeliğine seçildiler.

 “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında, Batman merkez ilçe ve Batman’a bağlı 5 ilçe meclisi divan üyeleri, il divan üyeliğine seçilmek için, 28 Kasımda il öğrenci seçimine katılacaklar.  İl meclisine seçilecek öğrenciler ilimizi, 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik ve çocuk bayramında, TBMM çocuk meclisinde ilimizi temsil edecekler.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.