BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mereto Eteklerinde Bilim Fuarı

  Sason Yolüstü İlk/Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu  ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’  Yolüstü köyünde gerçekleşti.
Mereto Eteklerinde Bilim Fuarı

Batman-Sason ilçesi Yolüstü İlk/Ortaokulu ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’na İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet Şafi Özperk, Zübeyir Yılmaz, Maarif Müfettişleri Başkanı Abdulhakim Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Eren, Öğretmenler, Öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.  Bilim Fuarı saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. İstiklal marşının okunmasının ardından, Bilim Fuarı ile ilgili bilgiyi içeren açış konuşmayı, Fen ve Teknoloji Öğretmeni Berna Tan yaptı. Bilim Fuarının açılışında bir konuşma yapan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Şafi Özperk; “Geleceğimizin aydınlık yarınları olan sevgili çocuklarımızın, Mereto zirvesinin eteklerinde ilkbahar mevsiminde, öğretmenlerimizin rehberliğinde yaptıkları, bilimsel ürün ve projeleri görmek bizi duygulandırıyor. Sason Yolüstü okulumuzun 3 yıl önce başlattığı, bu güzel çalışmaların devam ediyor olması, bizi ayrıca heyecanlandırıyor, sevindiriyor. Umut ediyor ve diliyorum ki, bu gün atılan bu tohumlar, gelecekte bu neslimizin yetişmesinde çok faydalı olacaktır. Bilim Şenliğinin ortaya çıkmasında, geçmişte ve bu gün emeği geçen herkesi kutluyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ‘TÜBİTAK bilim Fuarı’nın açılış kurdelesi, Bilim Fuarına katılan protokol üyeleri tarafından kesildi.  Yapılan açılışın ardından, öğrenciler projelerini uygulamalı şekilde, katılımcılara oluşturulan stantlarda anlattılar. 70 projenin sergilendiği Bilim Fuarı 2 gün ziyaretçilere açık kalacak.Okul Müdür Onur Işık geleneksel hale gelen bilim şenliğinde kendilerini yalnız bırakmayan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet Şafi Özperk, Zübeyir Yılmaz, Maarif Müfettişleri Başkanı Abdulhakim Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Eren ve İstanbul’da gelerek katılan eski Okul Öğretmeni Faik Özata’ya teşekkür etti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.