BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB’den Öğrencilere Meslekî Rehberlik Modülü

Ortaokul 8 inci Sınıf Öğrencilerinin TEOG sınavı puanıyla tercih edecekleri “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları” ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı Meslekî Rehberlik Modülü Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesi duyurular bölümünde öğrenci ve velilerin hizmetinde.
MEB’den Öğrencilere Meslekî Rehberlik Modülü

Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada;

Mesleki ve teknik eğitimle, ihtiyaç duyulan ulusal ve uluslar arası meslek standartlarına uygun nitelikte insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında verilmekte.

            “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında verilen eğitimle; Gençlerin, ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda doğru meslek seçimi yapmalarına yardımcı olmak.  Meslek yaşamları süresince gereksinimlerini tespit etme ve eğitim sistemi içerisinde yeterliliklerini geliştirmek. Ülkenin geleceği ve sosyo-ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak nitelikte bireylerin yetiştirilmesi açısından büyük önem taşıyan  “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında Yer Alan 52 Alanda 204 Dalda eğitim verilmekte.

Bu amaçla Bakanlığımızın hazırladığı “Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme” çalışması, İl Millî Eğitim Müdürlüğü web sitesinde duyurular bölümünde yer almaktadır.

“Mesleki Tanıtım ve Yönlendirme” linkinde yer alan “Ortaokul 8 inci Sınıf Öğrencileri İçin Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Tanıtımı”, “Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarında Yer Alan 52 Alan 204 Dala Ait Liste” ile “Mesleki ve Teknik Eğitim Alanları Tanıtım Modülü” dokümanlarından yararlanarak tercih yapılması öğrencilerin menfaatinedir.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.