BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEBBİS Yardımcı Hizmetler Modülü Veri Girişleri (ÖNEMLİ VE GÜNLÜDÜR)

MEBBİS Yardımcı Hizmetler Modülü Veri Girişleri (ÖNEMLİ VE GÜNLÜDÜR)

TÜM OKUL VE KURUM MÜDÜRLÜKLERİNE

  

MEBBİS Yardımcı Hizmetler Modülü Veri Girişleri  

 

       Bakanlığımıza bağlı resmî okul/kurumlarda kadrolu, hizmet alımı, okul aile birliği, Okul Öncesi Bütçesi, Belediyeler ve İŞ-KUR gibi farklı kaynaklardan istihdam edilen personel bilgilerinin kayıt altına alınacağı Mebbis Yardımcı Hizmetler Modülü oluşturulmuş, okul müdürlükleri tarafından veri girişlerinin yapılması istenmiştir. Süreç içerisinde modül revize edilmiş ve ihtiyacı karşılayacak güncellemeler yapılmıştır.

         Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 30.06.2015 tarih ve 6726011 sayılı yazısında da personel bilgilerinin 10.07.2015 tarihine kadar girilmesi istenmiştir.

          Bu kapsamda Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul öncesi ve ilköğretim kurum müdürlükleri, Ocak 2015 tarihinden itibaren okullarında istihdam edilen tüm personel bilgilerini sisteme girmeleri gerekmektedir.

          Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim. 

 

Örnek:  MEB Merkezi ödeneklerle il/ilçe müdürlükleri tarafından hizmet alımı yapılıp okulda istihdam edilen personel bilgileri sözleşme başlangıç ve bitiş tarihleri girilerek işlenecektir. Sözleşme bitiminde ilgili personel sadece arşiv kısmında görüntülenecek görevinin sona erdiği anlaşılacaktır. Daha sonraki dönemlerde aynı kişinin istihdam edilmesi durumunda veri girişi tekrar yapılacaktır. Bu nedenle süresi 12.06.2015 günü bitenler dahil Ocak 2015 tarihinden itibaren görev yapan tüm personel bilgilerinin girilmesi gerekmektedir.

 

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.