BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik Olimpiyatları Ödülleri Verildi

Batman Anadolu Lisesi’nin düzenlediği ortaokullar arası ‘Kim Korkar Matematik’ten Olimpiyatları ödülleri verildi.
Matematik Olimpiyatları Ödülleri Verildi

Kültür Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleşen ödül törenine Vali Yardımcısı Şener Çağlar, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program ‘Matematik Olimpiyatı’ tanıtım slaytı ile devam etti. 51 Ortaokulun yarıştığı ‘Kim Korkar Matematik’ten Olimpiyatları ile ilgili bilgi sunumunu Batman Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Konak yaptı. Yapılan bilgi sunumunun ardından program Müzik öğretmeni Abidin Bingöl ile Türk Dil ve Edebiyatı Öğretmeni Seher Kılıç’ın hazırladıkları şiir ve müzik dinletisiyle devam etti. Şiir ve müzik dinletisinin ardından sponsor firma temsilcilerine plaketleri verildi.

All Alçı firmasının plaketini Burhan Kıdır’a Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Şafi Özperk verdi.  Soraçan Firmasının plaketini Fahrettin Beğde’ye Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M.Naci Şemdinoğlu verdi.

Matematik Olimpiyatları ödül töreni dereceye giren okullara ödülleri ve plaketlerinin verilmesiyle devam etti. Birinci olan Necat Nasıroğlu ortaokuluna ödülünü Vali Yardımcısı Şener Çağlar, İkinci olan Atatürk Ortaokuluna ödülünü Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, üçüncü olan 50. Yıl Ortaokuluna ödülünü Şube Müdürü Cemal Konakçı verdi.

Ödül töreninde bir konulma yapan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Milli Eğitim Camiası olarak, bu yıl çok güzel çalışmalara imza atıldı. TÜBİTAK proje yarışmalarında önemli başarılar elde edildi. Bu güzel çalışmalardan bir tanesi de Matematik Olimpiyatları oldu. Ben emeği geçen İdareci ve Öğretmen başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Batman Anadolu Lisesi’nin Matematik Öğretmenleri tarafından hazırlanan sorularla, yapılan olimpiyatta dereceye giren okul öğrencilerinden, birinci olanlara üç tam altın, ikinci olanlara üç yarım altın, üçüncü olanlara üç çeyrek altın ödül olarak verildi. Olimpiyat 51 ortaokuldan 3’er öğrencinin katılımıyla gerçekleşmişti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.