BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik Dersi Okul Zümre Başkanları Toplantısı Gerçekleşti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın başkanlığında gerçekleşen 'Matematik Dersi Okul Zümre Başkanları Toplantısı' canlı konferans sistemiyle gerçekleştirildi
Matematik Dersi Okul Zümre Başkanları Toplantısı Gerçekleşti

Canlı konferans sistemiyle gerçekleşen Matematik Dersi Okul Zümre Başkanları Toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürleri ve ilimizde eğitim veren okulların Matematik Dersi Okul Zümre Başkanları katıldı. Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın yaptığı açış konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Değerli Arkadaşlar, Dünya genelinde koronavirüs vakalarının tekrar artışa geçmesiyle birlikte tekrardan uzaktan eğitim sistemine geçtik. Uzaktan eğitim sürecinde tüm öğretmenlerimizin, özelikle siz değerli matematik öğretmenlerimizin öğrencilerimizle son derece iyi bir şekilde ilgilendiğine ve ne kadar fazla emek sarf ettiklerine bizzat şahit olduk. Sizlerin nazarında tüm öğretmenlerimize sergiledikleri bu özverili çabadan dolayı teşekkür ediyorum.

Siz değerli öğretmenlerimizin uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin öğrenme eksikleri yaşamaması için büyük bir mücadele verdiğinin farkındayız. Bu güzel çabanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.  Bu dönemde en büyük hedefimiz öğrencilerimiz arasında fırsat eşitliğinin sağlanması olacaktır. Öğrencilerimiz arasında fırsat eşitliğini sağlamak için öğrencilerimizle birebir ilgilenmemiz gerekiyor. Bu sebeple tüm öğrencilerimizin eğitim süreçlerini gün gün takip edeceğiz. Şüphesiz bu süreçte en çok destek alacağımız kişiler öğrencilerimizin evdeki öğretmenleri olan velilerimiz olacaktır. Öğrencilerimizin öğrenme eksikliklerinin olmaması için velilerimizle sürekli irtibat halinde olmamız gerekiyor. Bu şekilde süreçte hem öğrencilerimizi hem de velilerimizi motive edeceğiz.

Ülkemizin son dönemde yapılan çalışmalar sonucunda matematik alanında başarı grafiğinin arttığını gözlemliyoruz. Özellikle son PİSA ve TİMSS sonuçları matematik alanında başarımızın ne kadar arttığını gösteriyor. Şüphesiz ki bu başarının artışındaki en büyük faktörü siz değerli öğretmenlerimizsiniz.

Matematik dersi hayatın her alanında ihtiyaç duyduğumuz bir beceridir. Öğrencilerimizin matematik konusunda farkındalığını arttırmak onlara matematiği sevdirmek ve matematik dersine olan ilgiyi arttırmak için öğrencilerimizle birebir ilgilenmemiz gerekiyor. Yapacağımız çalışma ve etkinliklerle öğrencilerin matematiğe olan sevgi ve ilgisini arttıracağız. Bu sayede öğrencilerimiz matematik dersini sevecektir. Sizlerden özellikle istediğim konu öğrencilerimiz matematikle olan bağlarını kuvvetlendirmenizdir. Bu bağlarını kuvvetlendirecek kişiler siz değerli öğretmenlerimizdir. 

Tekrardan hepinize bugüne kadar yaptığınız çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, bundan sonra yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum" dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.