BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Maliye Bakanı ŞİMŞEK, Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

    Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesini ziyaret etti, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi, başarılar diledi yeni yıllarını kutladı.
Maliye Bakanı ŞİMŞEK, Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesini Ziyaret Etti

 

 

Hafta sonunu Batman’da bir dizi ziyaretlere ayıran, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, Vali Azmi ÇELİK ile birlikte, “Eğitime Aralıksız Devam Projesi”nin uygulandığı, Batman Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okula gelişinde Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK’i Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK karşıladı.  Maliye Bakanı burada, folklor ekibi gösterisi eşliğinde çiçeklerle karşılandı.  Folklor gösterisini kısa bir süre izledikten sonra Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK beraberindekilerle okulun konferans salonuna geçti. Konferans salonunda gerçekleşen program da “ Rol Model Olarak Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK” konulu özgeçmiş sunumunun ardından kürsüye çıkan Maliye Bakanı ŞİMŞEK öğrencilere bir konuşma yaptı.

            Öğrencilere başarı dileyerek konuşmasına başlayan, Maliye Bakanı ŞİMŞEK; “Eğitime Aralıksız Devam Projesi”  kapsamında, bu okulumuzda YGS ve LYS’ ye hazırlanan dar gelirli, dershaneye gidemeyen ve kendi evinde çalışma ortamı bulunmayan, öğrencilere yönelik size sunulan bu fırsatı çok iyi değerlendirin. Bizim dönemimizde şimdiki kadar imkân yoktu, bu gün var olan imkânları en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Bu çalışmalarda emeği geçen, Milli Eğitim Müdürümüze, Okul Müdürümüze ve Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum ” diye konuştu. Maliye bakanı ŞİMŞEK yaptığı konuşmanın ardından, öğrencilerin sorularını cevaplandırdı.

Maliye Bakanı ŞİMŞEK, daha sonra Öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenlerin yeni yılını kutladı, yeni yılın eğitim camiasına hayırlar getirmesini diledi. Son olarak öğretmenlerle toplu hatıra fotoğrafı çekti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.