BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Maliye Bakanı ŞİMŞEK Batman Fen Lisesini Törenle Açtı

Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, 2014-2015 Eğitim Öğretim sezonunda eğitime başlayan, yeni Batman Fen Lisesinin resmi açılışını yaptı.
Maliye Bakanı ŞİMŞEK  Batman Fen Lisesini Törenle Açtı

Batı Raman yolu üzerinde bulunan, Batman Fen Lisesi eğitim kompleksinin açılışına gelen, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK’i, Vali Azmi ÇELİK, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK ve çok sayıda Resmi Kurum Müdürü ile STK temsilcileri karşıladı. Maliye Bakanı karşılamanın ardından, folklor ekibinin gösterisini izledi.

 Batman Fen Lisesi Eğitim kompleksinin açılış töreni, bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Okunan İstiklal Marşın ardından ilk konuşmayı, Valisi Azmi ÇELİK yaptı.  Vali Çelik konuşmasında tamamlanan Fen Lisesi´nin 16 derslik ve 300 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu olduğunu, ayrıca okulda spor salonu, sentetik futbol sahası, basketbol ve voleybol sahası, tenis kordu, kütüphane, laboratuvar 10 daireli lojman ve anfi tiyatrosu ile adeta övünç kaynağı olduğunu söyledi. Vali Azmi ÇELİK’in ardından,  Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK yaptığı konuşmada, eğitim yatırımların Türkiye’nin geleceği için çok önemli olduğunu belirtti.

 Hükümet olarak eğitimi öncelendirdik diyen, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK; “Bu öncelik son dönemde verdiğimiz en doğu karardır. Çünkü bir ülkenin beşeri sermayesi, yani insan stoku kaliteliyse, donanımlı ise ve iyi eğitim almışsa o ülkenin geleceği parlaktır. 2015 bütçesinde eğitime 87.5 milyar lira kaynak ayırdık, eski parayla 87.5 katrilyon, fakat muhtemelen vereceğimiz ilave kaynaklarla, bütçeden eğitime en az 90 milyar lira harcamış olacağız. 90 milyar lira Türkiye bütçesinin yaklaşık 5’te biri, topladığımız tüm vergi gelirlerin ise 4’te biri civarındadır" dedi.

 Yapılan konuşmaların ardından eğitim kompleksinin açılış kurdelesini, Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, Vali Azmi ÇELİK ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK birlikte keserek yaptılar. Konuşma sonrası okulun açılışını yapan Bakan ŞİMŞEK, sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet etti.

Yapımı 400 günde tamamlanan, 16 derslikli ve 300 öğrenci kapasiteli Fen Lisesi, öğrenci yurdu ve spor tesislerinin açılış törenine katılan Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, son olarak okulun bahçesine fidan dikti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.