BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Müdürleri Sene Başı Toplantısı Yapıldı

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı, ortaöğretim kurum müdürleri sene başı toplantısı, Batman Gazi Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşti.
Lise Müdürleri Sene Başı Toplantısı Yapıldı

 Batman Gazi Erkek Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bediuzzaman Said Nursi konferans salonunda gerçekleşen toplantıya, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri,   Batman Merkezde eğitim veren Lise Müdürleri ve Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bazı kurum müdürleri katıldı. Toplantının açış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Çelik, hedefin eğitimde önceki yıllara oranla fark yaratmak olduğunun altını çizdi.

 Değerli mesai arkadaşlarım ve eğitim kurumlarımızın fedakâr idarecileri, sene başı toplantımıza hoş geldiniz diyen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik; “Geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın, daha iyi bir geleceğe, daha iyi bir şekilde hazırlamak için, öncelikle çocuklarımızın doğuştan var olan temel özelliklerini göz önünde bulundurmaktır. Her çocuk müthiş bir enerjiye sahiptir. Her şeyi merak eder, her şeyi öğrenmek ister ve sınırsız bir sevgisi vardır. Eğitimde bizim yapmamız gereken temel şey, çocukların gelişimine zemin hazırlayacak fırsat ve ortamı sağlamaktır. Geride bıraktığımız eğitim sezonunda TÜBİTAK Bilim Projeleri ve Robot Projelerinde Batman önemli başarılar elde etti. Bu noktada biz her yerde varız ve etkiliyiz diyoruz. Yine RAM’ın hazırladığı önemli bir rapor oldu, bu raporu okulunuzun rehber öğretmenleri ile mutlaka konuşun, değerlendirin. Değerler eğitimine önem verin ve öğrencilerin toplumun değerlerini öğrenip yaşatacak bilinçte olmalarına gayret edin. Bizim hedefimiz, her zaman mevcut duruma göre fark yaratacak, bir başarıyı hedef alarak, belirlemiş olduğumuz stratejik plan doğrultusunda çalışmalarımızı yürütmektir. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının, hepimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, bu güne kadar özveriyle yürüttüğünüz çalışmalar için teşekkür ediyorum” dedi.

 Milli Eğitim Müdürü Çelik’in açış konuşmasının ardından, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, sorumluluk alanları ile ilgili birer bilgilendirme konuşması yaptılar. Toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.

 


Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.