BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

20 Haziran 2020 tarihinde Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınav için yapılan bilgilendirme toplantıları, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında yapıldı.
LGS Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

Müdürlüğümüz hizmet binasında bulunan toplantı salonunda gerçekleşenbilgilendirme toplantılarına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Fahrettin NAS ve Mehmet Naci ŞEMDİNOĞLU, Şube Müdürleri İshak BÜYÜKKAYA ve Ömer ÇİÇEK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile Batman merkezde eğitim veren ortaokul müdürleri katıldı. İlki sabah saat 10'da ikincisi ise saat 14'te gerçekleşen bilgilendirme toplantıları20 Haziran'da yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınav için hazırlanan video gösterimi ve şube müdürlerinin bilgilendirmelerinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasıyla devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Değerli Arkadaşlar, bu yıl yapacağımız sınavda bizim için en önemli öncelik çocuklarımızın ve öğretmen arkadaşlarımızın sağlığını korumak olacak. Yapılacak sınavın sağlıklı bir şekilde tamamlanması için Bakanlığımız gereken tüm önlemleri almaktadır. Bizde İl Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda sınavın sağlık açısından güvenli yapılabilmesi için her türlü önlemi alıyoruz ve almaya devam edeceğiz. Örneğin geçen seneden farklı olarak bu sene yapılacak sınavda tüm öğrencilerimiz kayıtlı oldukları kendi okullarında sınava girecekler. Öğrencilerimiz arasında sosyal mesafenin korunması adına Ülkemizde ve ilimizde sınav yapılacak okul sayısını arttırdık. Alınan önlemler kapsamında sınavdan önce tüm okullarımız dezenfekte edilecek. Okullarımızın dezenfekte çalışmalarına başladık. Ayrıca Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda tüm görevlilerimize ve öğrencilerimize ücretsiz maske dağıtımı yapacağız.Sınav yapılacak tüm sınıflarda dezenfektan malzemeleri hazır olacak. Maske dağıtımı ve dezenfekten konusundaki tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Sınavın tüm aşamalarında sosyal mesafe kuralına ve Sağlık Bakanlığının belirlediği tüm kurallara riayet edeceğiz. Sağlık konusunda gerekli önlemleri alacağımız için tüm veli ve öğrencilerimizin müsterih olmalarını istiyoruz." dedi.

03-06-202003-06-202003-06-202003-06-202003-06-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.