BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kutlu Doğum Gecesinde Öğrenciler Ödüllerini Aldı

Milli Eğitim Müdürlüğü Değerler Eğitimi Komisyonunun, İmam Hatip Öğrencileri tarafından hazırlanan Kutlu Doğum Programı yapıldı.
Kutlu Doğum Gecesinde Öğrenciler Ödüllerini Aldı

Kültür Merkezi Konferans salonunda gerçekleşen Kutlu Doğum Programına, Milli Eğitim Müdürü Yardımcıları M. Şafi Özperk, Zübeyir Yılmaz, Şube Müdürleri Mehmet Işık, Beşir Tileği, Hasankeyf İlçe Müftüsü Cemalettin Gezgili, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Kutlu Doğum Programı kelamın en güzeli olan, Kur-an’ı Kerim tilavetiyle başladı. Kur-an’ı Kerim tilavetinin ardından programın açış konuşmasını, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Şafi Özperk yaptı.

Hz. Peygamberi anmak ve anlamak için, insanlığa getirdiği ilahi mesajı anlamalı ve bu mesajı hayatımızda tatbik etmeliyiz diyen, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Şafi Özperk, ailelere de, kelime anlamı barış olan İslam’ın, çocuklara doğru anlatılması, sadece yaşadığımız topluma değil, dünya barışına da katkı sunacağının unutulmaması gerektiğini söyledi. Özperk konuşmasına, programda emeği geçen, katkı sunan herkese teşekkür ederek son verdi.

            Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Hasankeyf İlçe Müftüsü Cemalettin Gezgili yaptı. Gezgili’nin Hz. Peygamberi anlamak ve yaşamak konulu konuşmasında, İslam medeniyetinin insanlığa kazandırdığı değerlere dikkat çekti ve İslam’ın gerçek manada yaşandığı dönemlerde insanlığa getirdiği, barışı ve huzuru, verdiği örneklerle anlattı.

            Yapılan konuşmaların ardından program, ‘72 Okuldan 72 Yürekle Hz. Muhammed’ adlı sinevizyon gösterisiyle devam etti. Sinevizyon gösterisinin ardından, Mehmet Şimşek İmam Hatip Ortaokulu, İBB İmam Hatip Lisesi,  Batman Kız İmam Hatip Lisesi, Gazi Erkek İmam Hatip Lisesi ve Mehmet Şimşek İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu İlahiler, şiirler ve tiyatro oyunu sahnelendi. Öğrencilerin hazırladığı gösterilerin ardından  ‘Siyer Bilgi Yarışması’ finalinde ilk üçe giren okulların öğrencilerine ve mektup ile şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

            ‘Siyer Bilgi Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini ve okul müdürlerine kupalarını Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Şafi Özperk verdi. Mektup ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini ise Şube Müdürü Beşir Tileği verdi. 2 saat süren program ödül töreniyle sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.