BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KURTARAN ve ERHAN Hafız Kız Öğrencileri Ziyaret Edip Başarı Dilediler

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN ve İl Müftüsü Sayın Turgut ERHAN Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi kız öğrenci hafızlık sınıflarını ziyaret ettiler.
KURTARAN ve ERHAN Hafız Kız Öğrencileri Ziyaret Edip Başarı Dilediler

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN ve İl Müftüsü Sayın Turgut ERHAN'ı okula gelişlerinde Okul Müdürü Mehmet Selim SOLMAZ karşıladı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı arasında yapılan hafızlık protokolü kapsamında geçen yıl başlatılan kız öğrencilere hafızlık eğitiminin verildiği sınıfları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN ve İl Müftüsü ERHAN idareci ve öğretmenlerden bilgi aldılar. Bir süre öğrencilerle sohbet eden KURTARAN ve ERHAN küçük öğrenci hafızlara hitap edip başarı dilediler. Gerçekleşen okul ziyaretine Şube Müdürü Abdulvahap HINÇ'da eşlik etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Diyanet İşleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımızın yaptığı protokol kapsamında geçen yıl Hafızlık projesine sizlerle başladık. Örgün eğitimle birlikte hafızlık eğitimini de görüyorsunuz. İlk olmak güzel bir şeydir. Hafızlık eğitiminin diğer akademik derslerinize de çok büyük katkısı olduğunu sizlerde görüyorsunuz. Çünkü Kur'an-ı Kerim'i ezberleyen bir öğrenci diğer derslerini çok rahat bir şekilde yapar. Onun için sizler inşallah diğer derslerinizde de çok başarılı olacaksınız. Sizleri hafızlık eğitimine yönlendiren ailelerinize de teşekkür ediyorum. Sizleri bu çabanızdan dolayı kutluyor, eğitim hayatınızda başarılar diliyorum." diye konuştu.

İl Müftüsü ERHAN: "Sevgili çocuklar Peygamber Efendimiz buyurmuşlardır: 'Müslümanların en hayırlısı Kuran'ı öğrenen ve öğretendir.' Sizler hafızlık eğitimi alarak çok güzel bir iş yapıyorsunuz. İnşallah sizden sonra gelen öğrencilere de örnek olacaksınız. Eğitiminizi hafızlıkla birlikte taçlandıracaksınız, eğitim hayatında hepinize başarılar diliyorum." diye konuştu.

01-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.