BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurtaran, Ortak Sınavlara Girecek Öğrencilerle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran Batman 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek ortak sınavlara hazırlanan öğrencilerle sohbet etti.
Kurtaran, Ortak Sınavlara Girecek Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Kurtaran, 8. sınıfların önümüzdeki ay girecekleri ortak sınavlara en iyi şekilde hazırlanmalarını ve kendilerine sunulan fırsatları değerlendirmelerini istedi.

Kurtaran; “Sevgili öğrenciler ortaöğretime geçişte önemli bir etken olan Ortak sınavların ikincisine bir ay sonra gireceksiniz. Bu bir aylık süreci çok çalışarak, hedef büyüterek iyi bir şekilde değerlendirirseniz bugün bulunduğunuz durumdan daha iyi bir noktaya ulaşırsınız. Başarıya ulaşmak için devletimizin sizlere sunduğu imkânları çok iyi değerlendirmelisiniz. Eğer inanarak, çok çalışarak bu bir aylık süreyi en iyi şekilde değerlendirirseniz çok şeyin değişeceğini göreceksiniz. Başarı ve güzel bir gelecek kendiliğinden gelmez. Başarıya ulaşmak için öncelikle kendinize inanmanız ve hedef belirleyerek her zamankinden daha fazla gayret etmeniz gerekmektedir. Çok çalışmanın yanında bol bol kitap da okumalısınız.” diye konuştu.

Program sonunda Kurtaran, öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

23-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.