BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KURTARAN, "Okullarımız Yüz Yüze Eğitime Hazır"

21 Eylül tarihinde okullarda başlayacak olan yüz yüze eğitim öncesi 15 Temmuz Şehitleri Anaokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, yüz yüze eğitime hazırlık çalışmalarını inceledi.
KURTARAN,

Anaokuluna gelişinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ı, Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü İshak BÜYÜKKAYA ve Okul Müdürü Esra ÖZDEMİR karşıladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, Okulu ziyarete gelen veliler ve öğrencilerle okul bahçesinde bir süre sohbet etti. Ardından okulu gezerek yüz yüze eğitim öncesi yapılan hazırlıkları yerinde görüp okul idarecilerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Okullarımızın yüz yüze eğitime hazır olduklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, velileri okullarda alınan tedbirleri görmek için okullara davet etti. 

"21 Eylül'de Yüz Yüze Eğitime Başlıyoruz."

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Bakanlığımızın 21 Eylül'de okul öncesi ve 1. sınıflarla yüz yüze eğitimi başlatma kararıyla birlikte bizlerde 21 Eylül itibariyle 1. sınıf ve okul öncesi öğrencilerimizle yüz yüze eğitime başlayacağız. İlimizdeki 326 ilkokulumuzda ve 239 anaokulumuzda öğrenim gören 14 bin anasınıfı ve 14 bin 500 ilkokul öğrencimiz seyreltilmiş bir şekilde yüz yüze eğitime başlayacaklar. Bununla ilgili okullarımızdaki tüm çalışmalar hemen hemen tamamlandı.

Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Bakanlığımız tarafından "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarını Geliştirme ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu" yayınlandı. Bu kılavuz doğrultusunda okullarımızdaki bütün hazırlıkları tamamlıyoruz.

"Velilerimizi Okullarımıza Davet Ediyorum."

Velilerimizi okullarda yapılan hazırlıkları görmek için okullarımıza davet ediyoruz. Velilerimizin bizzat okullarımıza gelip okullarımızı görmelerini istiyoruz. Şu sıra velilerimiz çocuklarımızın ders kitaplarını okullarımızdan alıyorlar. Bu süreçte okullarımızda temizlik ve hijyen konusunda aldığımız tedbirleri yerinde müşahede ediyorlar. Velilerimizin endişe duymaması için elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. Velilerimiz bu konuda müsterih olsunlar.

"Okullarımız en güvenli yerlerdir."

Her zaman söylüyoruz okullarımız çocuklarımız için en güvenli yerlerdir. Öğretmenlerimizin gölgesi en güvenilir gölgedir. Bu manada hiçbir velimizin tereddüdü olmasın.

Şimdiden eğitim-öğretim yılımızın hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

 

11-09-202011-09-202011-09-202011-09-202011-09-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.