BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KURTARAN Öğretmen Zümre Toplantılarına Katıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN okul ziyaretlerinde bulunarak gerçekleşen öğretmen zümre toplantılarına katıldı.
KURTARAN Öğretmen Zümre Toplantılarına Katıldı

İlk olarak Batman Lisesini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, okulda toplanan Almanca öğretmenler zümresi ve Edebiyat öğretmenleri zümresi toplantılarına katıldı. KURTARAN Batman Lisesinin ardından GAP Ortaokuluna geçerek burada yapılan Bilişim öğretmenler zümresi toplantısına katıldı, KURTARAN son olarak Gültepe Ortaokuluna geçerek burada toplanan Türkçe öğretmenleri zümresine katıldı. Zümre toplantılarında öğretmenlere konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN konuşmasında uzaktan eğitim sürecinde yapılacak çalışmaların öneminden söz edip yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.


"Batman'ı Kitap ve Kütüphane Konusunda Bir Marka Haline Getirdik."

Konuşmasında öğretmenlerden özellikle kitap okuma konusunda farkındalık oluşturacak çalışmalar isteyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Okumak her derdin devasıdır, öncelikle kendimizi geliştirme adına çok kitap okumalıyız. Bu şekilde çok okuyarak iyi okuyan, münevver bireyler yetiştireceğiz. Çocuklarımızın kitapla buluşması içim büyük gayret sarf ettik. Bugüne kadar her okulumuzun kütüphanesi için yüzlerce kitap tedarik ettik. Okul kütüphanelerimizi zenginleştirerek, öğrencilerimizin kitaba çok rahat bir şekilde buluşmasını sağladık, sağlamaya devam ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarla Batman'ı kitap ve kütüphane konusunda bir marka haline getirdik. Özellikle sizden isteğim öğrencilerimizi kütüphaneler ve kitaplarla buluşturmanızdır. Şimdiden hepinize hayırlı çalışmalar diliyorum." dedi.  

 

"EBA Destek Noktaları ile EBA'ya Ulaşmada Sıkıntı Yaşayan Her Öğrenci ve Velimizin Yanında Olacağız."

GAP Ortaokulunda Bilişim öğretmenler zümresi toplantısında bilişim öğretmenlerine konuşan KURTARAN: "Okullarımızda kuracağımız Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Destek Noktaları ile yeni dönemde, imkânı olmayan öğrencilerimize eğitimde fırsat eşitliği sağlamanın gayreti içinde olacağız. EBA Destek Noktaları ile EBA'ya ulaşmada sıkıntı yaşayan her öğrenci ve velimizin yanında olacağız. Bilişim araçlarının çocukların eğitiminde faydalı olacak şekilde kullanılmasına rehberlik etmemiz gerekiyor. EBA Destek Noktaları ve etkileşimli tahtaların en verimli şekilde kullanılması için özveriyle çalışacağınızı biliyorum. Bu süreçte çocukların eğitimine yaptığınız katkılardan ve özverili çalışmalardan dolayı size teşekkür ediyorum." dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın okul ziyaretlerinde Şube Müdürleri Ömer ÇİÇEK ve Abdulsamet ORAL eşlik ettiler.

28-08-202028-08-202028-08-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.