BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurtaran “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerine” Katıldı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilimizde 100 okula İş-Kur üzerinden görevlendirdiği güvenlik elemanlarına her hafta verilen “İş Güvenliği Eğitimi” devam ediyor.
Kurtaran “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Seminerine” Katıldı

Cahit Zarifoğlu İlkokulu konferans salonunda devam eden “İş Güvenliği Eğitim Seminerine” katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, eğitimi veren Güvenlik Uzmanı Hasan Aydınlık’tan bilgi aldı ve güvenlik elemanlarına bir konuşma yaptı. Kurtaran konuşmasında güvenlik elemanlarına çok önemli bir görev ifa ettiklerini söyleyerek görevlerinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran: “Korunması gereken en değerli şey candır ve bize emanet edilen çocuklar en değerli varlığımızdır. Görev yaptığınız okulları öncelikle iyi tanımalısınız. Risk oluşturan noktalar nereler, dışarıdan gelebilecek tehlikeler neler, bunların farkında olmanız gerekir. En önemlisi de okul idaresiyle irtibat halinde olmanızdır. Öğrenci güvenliği bütün işlerimizin önünde olmalıdır. Şu an sizin yaptığınız iş en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızın güvenliğini sağlamaktır. Çocuklarla iletişimi çok makul ve insani boyutta tutmanız gerekiyor. Güveliği sağlarken güvensizliğe zemin hazırlayacak tutum ve davranışlardan kaçınmalısınız. Çocuklarla olan diyalogunuzda çok hassas ve çok dikkatli olmalısınız. Görev yaptığınız yerin bir okul olduğunu asla unutmayınız.” diye konuştu.

13-11-201713-11-201713-11-201713-11-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.