BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KURTARAN "Hayatımızın Merkezine Kitap Okumayı Yerleştirelim"

'Batman Eğitim Akademileri' bünyesinde yer alan 'Edebiyat Akademisi' etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Ziya Gökalp Anadolu Lisesinde öğrencilerle 'Kitap ve Okuma Kültürü Üzerine Söyleşi" gerçekleştirdi.
KURTARAN

Ziya Gökalp Anadolu Lisesine gelişinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ı Okul Müdürü Mehmet RÜZGÂR karşıladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN okulun konferans salonunda öğrencilerle 'Kitap ve Okuma Kültürü Üzerine' yaptığı söyleşide öğrencilere: "Kitap sizin en iyi dostunuz ve arkadaşınız olmalıdır. Çünkü kitap sizden hiçbir şey talep etmeden tüm bilgi ve tecrübesini size sunuyor. Sevgili öğrenciler, unutmayın insanı yücelten, insanı diğer varlıklardan üstün kılan yegâne şey bilgidir. Bizi yüceltecek, münevver kılacak olan bilginin kaynağı ise kitaptır. İşte bütün bunlardan dolayı hayatımızın merkezine kitap okumayı yerleştirmemiz gerekiyor." diyerek öğrencilere çok kitap okumalarını tavsiye etti.

Söyleşi, İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasının ardından öğrencilerin kitap ve okuma kültürü üzerine duygu ve düşüncelerini ifade etmeleriyle sona erdi.

26-02-202026-02-202026-02-202026-02-202026-02-2020

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.