BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KURTARAN, Eğitim Sporun Şampiyon Basketbol Takım Kaptanlarını Konuk Etti

Eğitim Spor Basketbol takım kaptanları, İl Milli Eğitim Müdürümüz ve Eğitim Spor Kulüp Başkanı Sayın Mahmut KURTARAN'ı makamında ziyaret etti.
KURTARAN, Eğitim Sporun Şampiyon Basketbol Takım Kaptanlarını Konuk Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz ve aynı zamanda Eğitim Spor Kulüp Başkanı Sayın Mahmut KURTARAN kendisini ziyaret eden Eğitim Spor antrenör ve Basketbol takım kaptanlarını makamında konuk etti. Gerçekleşen ziyarette öğrencilerle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN Kulübün İkinci Başkanı Erhan YILMAZ ile Antrenör Hakan YARDIM'dan kulübün faaliyetleri ve son durumu hakkında bilgi aldı. Başarılı sporcuları kutlayan KURTARAN katılacakları bölge müsabakalarında sporculara başarılar diledi.

KURTARAN: " Sevgili gençler eğitim spor kulübümüzün kulüpler müsabakaları kapsamında gerçekleşen il basketbol müsabakalarında başarı göstererek il birincisi oldunuz, sizi kutluyor bu başarıda emeği geçen antrenör arkadaşlara da teşekkür ediyorum. İlimizi bölge basketbol müsabakalarında temsil edeceksiniz ben şimdiden size başarılar diliyorum. Sizlerden beklediğimiz spor ile beraber akademik eğitiminizde de başarıyı birlikte sürdürmenizdir. Önceliğiniz spor ile birlikte iyi bir üniversite kazanıp eğitiminizi başarı ile tamamlamanız olsun. Bu başarılarınızda size destek olan ailelerinize de teşekkür ediyorum.

2008 yılında kurulan ve kurumumuz bünyesinde futbol, basketbol, voleybol, hentbol, atletizm, satranç ve masa tenisi branşlarında aktif olarak faaliyet gösteren Eğitim Spor Kulübümüz bu süreç içinde il, bölge ve Türkiye şampiyonası dereceleri elde etmiştir. Bu başarıda emeği geçen tüm idareci, öğretmen, antrenör ve sporcularımıza teşekkür ediyorum.

Tabi kurumumuz bünyesindeki kulübümüz aynı zamanda sosyal sorumluluk projeleri ve üniversitelerin özel yetenek sınavlarına hazırlık kapsamında sunduğu imkan ve yaptığı çalışmalarla gençlerimizi üniversite sınavlarına hazırlayıp hayallerini gerçekleştirmelerine katkı sunuyor." dedi.

Eğitim Spor Kulübünün sporcuları ilimizde düzenlenen 2019-2020 basketbol yerel müsabakalar sonucunda kızlarda U16 ve U18, erkeklerde ise U14 ve U16 yaş kategorisinde şampiyon olup ilimizi bölge müsabakalarında temsil etmeye hak kazandılar.

11-02-202011-02-202011-02-202011-02-202011-02-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.