BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Kim Korkar Ki Matematik’ten Yarışması Başladı

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman Anadolu Lisesi işbirliği ile hayata geçirilen “Hayat Matematik Projesi” kapsamındaki, Matematik yarışmasının tanıtım semineri yapıldı.
‘Kim Korkar Ki Matematik’ten  Yarışması Başladı

Toplantı hakkında genel bilgi veren Batman Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Konak bu yıl 3’sünü gerçekleştireceğimiz Matematik olimpiyatına geçen yıl olduğu gibi bu yılda tüm ortaokulların davet edildiğini ve bu çalışmanın temel amacının öğrencilere matematiği sevdirmek olduğunu söyledi.

Batman Anadolu Lisesi konferans salonunda, Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Naci Şemdinoğlu başkanlığında verilen seminere, Şube Müdürleri Abdurrahman Kardaş, M.Hadi Torpa, Proje Koordinatörü Metin Örge, Okul Müdürleri ve Ortaokulların Matematik Zümre Başkanları katıldı. Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş projenin uygulama safhaları ve nasıl uygulanacağı konularında bilgi verdi. Verilen bilginin ardından, Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Naci Şemdinoğlu bir konuşma yaptı.

Projeler öğrencilerin ufkunu geliştirmeli diyen, Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Naci Şemdinoğlu; “Ben de matematik öğretmeniyim, matematik dersi zor olmaktan çıkarılmalı ve matematiği hayatın her safhasında özümseyerek hayata bakışımızı değiştirmeli. Matematik, insan yeteneklerinin ortaya çıkarılmasında, yönlendirilmesinde, insana sistemli ve mantıklı bir düşünce alışkanlığının kazandırılmasında amaç ve insanın tüm etkinliklerinde kullanılan bir araçtır. Öğrencilerin matematik dersinde başarılı ya da başarısız olmalarında, matematiği sevmelerinde tutumların rolü büyüktür. Bu çerçevede öğrencilerimizin, matematik öğrenimine en üst düzeyde katkı sağlamak amacı ile Müdürlüğümüz ve Batman Anadolu Lisesi Matematik Zümresi işbirliği ile ‘Hayat Matematik Projesi’ hayata geçirilmiştir. Yarışma sonucu dereceye giren öğrencilere ödül verilerek, matematik dersini sevmeleri sağlanacaktır” dedi.

Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Naci Şemdinoğlu konuşmasının ardından, Proje Koordinatörü Batman Anadolu Lisesi Matematik öğretmeni Metin Örge, projenin amaçları ve yarışmanın nasıl yapılacağı ile ilgili bir sunum yaptı.

‘Hayat Matematik’ yarışması Batman Anadolu Lisesinde Nisan ayında yapılacak. Yarışmada 1. olan okul takımına 3 adet tam altın, 2. olan okul takımına 3 adet yarım altın ve 3. olan okul takımına 3 adet çeyrek altın ödül olarak verilecek.

 

 22-12-201522-12-201522-12-2015

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.