BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAMUOYUNA DUYURU

Bilindiği üzere 8. sınıfı başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınav sonuçları ve okul başarı durumları neticesinde Yerleştirme Esas Puanları (YEP) oluşmaktadır. 
KAMUOYUNA DUYURU

Öğrencilerimiz; oluşan bu Yerleştirme Esas Puanları (YEP) ile Türkiye ve ilimiz genelindeki Özel Öğretim Kurumlarına (Özel Fen Lisesi, Özel Anadolu Lisesi, Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Temel Lise), Resmi Örgün Ortaöğretim Kurumlarına (Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi), Mesleki Eğitim Merkezine ve Açık Öğretim Lisesine tercih ve puan üstünlüklerine göre yerleşip eğitim-öğretimlerine devam ederler.

Bakanlığımızca 7 Ağustos tarihinde açıklanan sonuçlar neticesinde tercihlerine yerleşemeyen veya bir okula yerleşmiş ama tercih değişikliği yapmak isteyen öğrencilerimize 3 nakil (14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos - 6 Eylül dönemlerinde) hakkı tanınmıştır.  

14-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen ilk nakil dönemi sonucunda ilimiz genelindeki Resmi Ortaöğretim Kurumlarında 1413 boş kontenjan olduğu tespit edilmiştir. İkinci ve üçüncü nakil süreçlerinde de öğrencilerimizin il dışındaki Ortaöğretim Kurumlarını ve Özel Öğretim Kurumlarını tercih etme ihtimalleri göz önünde bulundurulduğunda ilimiz genelindeki boş kontenjan sayısının daha da artacağı öngörülmektedir.

Yukarıda belirtilen üç nakil döneminde herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerimizin, 11-14 Eylül tarihleri arasında ilimizde oluşturulacak olan “Öğrenci Yerleştirme Ve Nakil Komisyonu”na başvurmaları halinde puan ve kontenjan durumları göz önünde bulundurularak Resmi Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirmeleri yapılacaktır.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.