BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kalite Takip Sistemindeki İlk 5 Okula Başarı Belgesi Verildi

'Kalite Takip Sistemi Başarı Belgesi' almaya hak kazanan okullara başarı belgeleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN tarafından verildi.
Kalite Takip Sistemindeki İlk 5 Okula Başarı Belgesi Verildi

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün "Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulu Vizyon Belgesi" kapsamında ilimizde 2018-2019 Öğretim yılı içinde İmam Hatip Okullarımızda; Akademik Gelişim, Kariyer Planlama ve Üniversiteye Hazırlık, Değerler Eğitimi, Bilim, Sanat, Spor, Sosyal ve Kültürel Etkinlik, Eğitim Ortamları ve Fiziki İmkanlar, İzleme ve Değerlendirme, Okul Tarafından Gerçekleştirilen Örnek ve Özgün Uygulama/Proje, Öğrenci Mesleki Gelişim ile Öğretmenler ve Eğitim Yöneticileri alanlarında 6 ay boyunca uygulanmış etkinlikler ve çalışmalar Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce oluşturulan Kalite Takip Sistemi Komisyonu tarafından her ay değerlendirilmiştir. Yapılan değerlendirmeler sonunda sıralamada ilk 5'e giren okullara 'Kalite Takip Sistemi Başarı Belgesi' verilmesi uygun görülmüştür. 

"Anadolu İmam Hatip Liseleri Ve İmam Hatip Ortaokulu Vizyon Belgesi" kapsamında Bakanlığımızca belirlenen 7 alanda yapılan etkinlik ve çalışmaların değerlendirilmesi sonucu ilimizde ilk 5 okul arasında yer alan Veysel Karani İmam Hatip Ortaokulu, 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu, Seyitler İmam Hatip Ortaokulu, Halil Hamidi Anadolu İmam Hatip Ortaokulu ve Turgut Özal Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulu idarecilerine Kalite Takip Sistemi Başarı Belgesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN tarafından verildi.

Milli eğitim müdürlüğü idari kattaki toplantı salonunda düzenlenen törenle Kalite Takip Sistemi Başarı Belgesi alan okul idarecilerini kutlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulu Vizyon Belgesi kapsamında okullarda kalitenin daha da arttırılması için daha çok çalışmaların istedi.

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı Anadolu Hatip Lisesinde ve İmam Hatip Ortaokullarında ulusal düzeyde eğitim ve öğretimde standart ve kaliteyi yükseltmek, küresel ihtiyaçlar ve beklentilerini dikkate alarak okulların fiziki imkanlarını, öğretim programları ve öğrenme-öğretme süreçlerini sürekli yenilemek ve geliştirmek; paydaşlarla işbirliğini güçlendirmek; yönetici ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine süreklilik kazandırmak ve okullar arasında uygulama birlikteliğini sağlamak amacıyla 2017 yılında hazırlanan "Anadolu imam hatip liseleri ve İmam hatip ortaokulu Vizyon Belgesi" kapsamında 7 alandaki etkinlik ve çalışmaların değerlendirmeleri sonucu ilk 5 okula Kalite Takip Sistemi Başarı Belgesi verilmektedir.

20-09-201920-09-201920-09-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.