BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü"

Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, "İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü" 94. Yıl dönümü nedeniyle bir program düzenledi.


"İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü" nedeniyle, düzenlenen programa Vali Azmi ÇELİK, Cumhuriyet Başsavcısı Kasım TÜTEN, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay Hacı SARIIŞIK, Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Okul ve Resmi Kurum Müdürleri Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.  Kültür Merkezi konferans salonunda saat 10.00’da gerçekleşen programda, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Asuman ŞİT yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, İstiklal Marşının kabulü ile ilgili belgesel gösterimi yapıldı. Belgesel gösteriminin ardından öğrencilerin seslendirdiği, ‘Bülbül’ ve ‘Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak’ Şiirleri okundu. Program şiir resim ve kompozisyon dalında dereceye girenlere, ödüllerinin verilmesiyle devam etti. Şiir resim ve kompozisyon dalında birinci gelen öğrencilere ödüllerini, Vali Azmi ÇELİK, yarışmada ikinci gelen öğrencilere ödüllerini Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay Hacı SARIIŞIK, üçüncü gelen öğrencilere ödüllerini Cumhuriyet Başsavcısı Kasım TÜTEN verdi. Ödül töreninin ardından öğrenciler, “Zulmü Alkışlayamam”  ezgisi seslendirildi. Program İstiklal Marşı Oratoryo gösterisiyle sona erdi.

Programın sonunda anma etkinliğinde görev alan idareci, öğretmen ve öğrencileri kutlayan Vali Azmi ÇELİK ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, öğretmen ve öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekti.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.