BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Ortaokulları Arası 'Genç Nida' ve 'Hafızlık' Yarışmaları Yapıldı

İmam Hatip Ortaokulları arasında 'Genç Nida Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması' ve 'Hafızlık Yarışması' İl Finali yapıldı.
İmam Hatip Ortaokulları Arası 'Genç Nida' ve 'Hafızlık' Yarışmaları Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, Din Eğitimi Genel Müdürlüğünün isteği üzerine, her yıl düzenlenen İmam Hatip Ortaokulları arası, Genç Nida' Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması ve 'Hafızlık Yarışması ' il finaline, ilimizde eğitim veren, İmam Hatip Ortaokulları katıldı.  Okul birincilerinin yarıştığı Batman il finaline, Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulvahap HINÇ, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 Hürriyet Mahallesinde bulunan Batman Merkez Abdulcelil Candan İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda gerçekleşen İmam Hatip Ortaokulları 'Genç Nida' Kur'an-ı Kerim-i Güzel Okuma Yarışması ve 'Hafızlık Yarışması' İl Finali Yarışmasında öğrenciler performanslarını sergiledi. Gerçekleşen yarışmalar sonrası dereceye giren öğrencilere plaket ve ödüllerinin verilmesinin ardından program çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi. 

 İmam Hatip Ortaokulları Genç Nidâ Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Sonuçları:

 Hatoune ABDALGWAD -  TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

1 - Hayrünnisa SAVAŞ  - Veysel Karani İmam Hatip Ortaokulu

2 - Tuana ŞEKER  - Abdulcelil Candan İmam Hatip Ortaokulu

  İmam Hatip Ortaokulları Genç Nidâ Hafızlık Yarışması Sonuçları:

1 - Elif DEMİRHAN  - Batman Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

30-12-201930-12-201930-12-201930-12-201930-12-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.