BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlık Çalışmaları İzleme Değerlendirme Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın başkanlığında ilkokul müdürleriyle yapıldı.
İlkokul Müdürleri Toplantısı Yapıldı

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Meslektaşlarım, 2021-2022 eğitim-öğretim yılına yüz yüze eğitimle başlayacağız. Yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Yüz Yüze Eğitimin Aksamaması için Gerekli Tüm Çalışmalar Yapılacak

Değerli Arkadaşlar, yeni eğitim döneminde yüz yüze eğitimin aksamaması için bütün çabamızı ortaya koyacağız. Amacımız bütün bir yıl boyunca çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde yüz yüze eğitime devam etmeleridir. Bunun için gereken tüm önlemleri almalıyız. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler, sahada da sizler yüz yüze eğitimin sağlıklı bir şekilde devam etmesi ve yüz yüze eğitimin aksamaması için gerekli tüm çalışmaları yapıyorsunuz. Bu konudaki özverinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum.

Öğrencilerle Bir Araya Gelecek Herkesin Aşı Olmasını Öneriyoruz.

Bildiğiniz üzere Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan çalışmayla "Kovid-19 Salgınında Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" hazırlandı. Bizlerde bu rehber ışığında okullarımızdaki hazırlıkları tamamlayıp okullarımızı eğitim-öğretime hazır hale getireceğiz. En önemli konumuz aşılanma çalışmaları ile ilgili olacak. Rehberde de yer aldığı üzere öğretmenler, eğitim personeli, kantin çalışanları ve öğrenci servisi personelinin tam doz aşılarının yapılmış olmasını öneriyoruz. Eğer öğretmen ve eğitim çalışanlarından aşılarını olmamışlar varsa bu arkadaşlardan haftada iki kez PCR testi isteyeceğiz. Öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitim dönemini tamamlamaları için öğrencilerle bir araya gelmesi zorunlu olan herkesin aşı olmasını öneriyoruz. Ayrıca öğrencilerimizin velilerinin de tam doz aşılarını yapmış olmalarını öneriyoruz.

Maske, Mesafe ve Temizlik Konularında Üst Düzey Bilinçle Hareket Edeceğiz.

En önemli konularımızdan biri de maske, mesafe ve temizlik konularında yapacağımız çalışmalar. Okullarımızın bu konuda sıkıntı yaşamamaları için gerekli tüm ihtiyaçları okullarımıza ulaştırdık. Okullarımızın maske ve temizlik ürünleri konusunda hiçbir sıkıntısı yok. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz okula maske ile gelecekler. Okul içindeki her yerde öğrenciler, öğretmenler ve eğitim çalışanları maske takacaklar. Ayrıca okul girişlerinde maske ve dezenfektan kutuları yer alacak. Maskelerin nemlenmesi durumunda değiştirilmesi için okul içerisinde yedek maske bulunacak. Veli ve ziyaretçilerin mümkün olduğu kadar bahçe de dâhil olmak üzere okula girişlerine izin verilmeyecek. Okula girişin zorunlu olduğu durumlarda ziyaretçilerin HES kodu sorgulamasında "Risksiz" olduğundan emin olunacak ve en dış noktadan itibaren maske takmaları sağlanacak. Ders sırasında sınıf pencereleri, mümkün olduğunca açık tutulacak ve havalandırma sağlanacak. Bütün bunların yanında öğrencilerimiz arasındaki sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. Teneffüs ve diğer saatleri sosyal mesafenin korunmasına göre ayarlayacağız. Değerli Arkadaşlar, maske, mesafe ve temizlik konularında üst düzey bilinçle hareket ederek öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitime devam etmelerini sağlamalıyız." dedi.

Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürleri Ömer ÇİÇEK, Abdurrahim KUSEN, ilimiz merkezde eğitim veren ilkokul müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşması ile görüş ve önerilerin ardından toplantı ve okul müdürlerine "Güvenli Okul" ve müdürlüğümüzün hayata geçirdiği öğretmen dergisi Kalemyar'ın ikinci sayısının okul müdürlerine hediye edilmesiyle sona erdi.

26-08-202126-08-202126-08-202126-08-2021

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.