BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Kutlandı

2015– 2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle kutlanan İlköğretim Haftası çelenk töreniyle başladı.
İlköğretim Haftası Kutlandı

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdür Vekili Şaban Cengiz ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’in birlikte Valilik Bahçesindeki Atatürk Büstü’ne çelenk bırakmasının ardından saygı duruşu ve okunan istiklal marşı ile başladı.

Çelenk sunma töreninin ardından Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdür Vekili Şaban Cengiz ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik birlikte Kültür Mahallesinde bulunan Kültür İlkokulunu ziyaret ettiler. Burada okulu gezen Cengiz ve Çelik sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet ettiler, idareci ve öğretmenlerden bilgi aldılar. Kültür ilkokulu ziyaretinin ardından Halk Eğitim Merkezi Açık öğretim bürosunu ziyaret edip HEM Müdürü Osman Atmalar’dan açık öğretim ile ilgili bilgi aldılar.

İlköğretim haftası ana kutlama programı Atatürk Ortaokulu Konferans salonunda saat 11.00’da başladı. Buradaki programa Vali Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdür Vekili Şaban Cengiz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Resmi Kurum Müdürleri, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler Öğrenciler ve Veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’n okunmasıyla başlayan program Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’in konuşmasıyla devam etti.

Çelik; “Yeni hedeflerin ışığında büyük bir heyecanla yepyeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. İlimiz genelinde toplamda 708 Kurumda yaklaşık 170 bin öğrenci ile eğitim öğretime başlayacağız.  Geride bıraktığımız eğitim öğretim yılında eğitim kurumlarımız birçok başarıya imza attı. Eğitim çalışanları olarak gayemiz her sene bu başarıları kat kat arttırarak ilimizin standartlarını üst seviyelere çıkarmaktır. İlimize kazandırdığımız yeni kurumlarla bu eğitim öğretim yılına hazırız. Bu yılda ülke ve dünya çapında birçok başarıya imza atacağınıza yürekten inanıyoruz. Tüm bu duygularla öğrenci ve velilerimizin yeni öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyor ve başarılar diliyorum” dedi. Milli Eğitim Müdürü Çelik’in konuşmasının ardından MEB. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdür Vekili Şaban Cengiz kürsüye gelerek bir konuşma yaptı.

Yetişmiş insan faktörünün önemine değinen Cengiz “Okullarımızın açılışı öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun. İnsan yetiştirmek zor bir iş, ancak bunu başardığınızda onun kadar verimli ve keyifli bir şey yok. Yetişmiş insan gücü milletlerin hayatında büyük katkı sağlıyor, bizim kültürümüzde de iyi insan yetiştirme var, teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, insansız hiçbir işe yaramıyor. Dolayısıyla, iyi yetişmiş insan gücü gayreti içerisinde olacağız” dedi. İlköğretim Haftası kutlama programında son konuşmayı Vali Vekili Ertuğ Şevket Aksoy yaptı.

Hayırsever vatandaşları eğitime katkı sunmaya davet eden Aksoy; “Yeni bir eğitim yılına hep birlikte büyük bir sevinç ve coşkuyla başlıyoruz. Şüphesiz eğitimde öğretmenlerimizin özverili gayretleri ile önemli mesafeler alınmıştır. Tabi bazı şeyler ekonomi meselesidir ama bazı şeylerde niyet meselesidir, çaba meselesidir. Yeni eğitim yılının öğrencilerimiz için, öğretmenlerimiz için, çok neşeli, çok sevinçli, çok verimli ve çok hayırlı geçmesini diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra program, öğrencilerin okuduğu şiirler ve 4. Sınıf öğrencilerinin, okula yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerine, hoş geldin çiçeği vermesi ile sona erdi. Programın ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

 


Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.