BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı

  2014 – 2015 Eğitim-Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle kutlanan İlköğretim Haftası çelenk töreniyle başladı.
İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’in Valilik Bahçesindeki Atatürk Büstü’ne çelenk bırakmasının ardından Mehmet Emin Şimşek İlkokulu’nda başlayan etkinliklere Vali Azmi Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Daire Başkanı Mustafa Kışan,  Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Kurum Müdürleri, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.

Vali Azmi Çelik’i okulun bahçesinde halk oyunları gösterileriyle ve çiçeklerle karşılayan öğrenciler, Vali Çelik’e büyük ilgi gösterdiler. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Azmi Çelik ve beraberindekiler program için konferans salonuna geçtiler.  Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğretmen Edibe Avcının konuşmasıyla devam etti. Avcının konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdürü Mehmet çelik kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Çelik; “Yeni hedeflerin ışığında büyük bir heyecanla yepyeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında, daha iyi bir eğitim sunmanın sevdasıyla uygulayacağımız yeni projelerde birlikte çalışarak yarınlara daha emin adımlarla yürüyeceğimize ve öğrencilerimizin gelişimlerine değer katacağımıza inanıyorum. Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış öğretmenlerime kutsal görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Çelik’in ardından Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Daire Başkanı Mustafa Kışan kürsüye gelerek bir konuşma yaptı. Kışan; “sevgili öğrenciler sizler ülkemizin geleceği güvencesi ve teminatı olan yavrularımızsınız. Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkaracak olanlar sizlersiniz. Bu amaçla iyi bir eğitim almanız; çağdaş bilgi, beceri ve yeterliliklere sahip, geleceğimizi teslim edeceğimiz güvenilir eller olmanız ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.

İlköğretim Haftası kutlama programında son konuşmayı Vali Azmi Çelik yaptı. Vali Çelik; “Yeni bir eğitim öğretim yılına hep birlikte büyük bir sevinç ve coşkuyla açıyoruz. Öğrencisinden velisine, velisinden öğretmenine, öğretmeninden yöneticisine ülkemizin aydınlık geleceği için çok büyük işler düşmekte. Bizlerin hedefi geleceği hazır hayatı hazır, yeni bir nesil yetiştirmek adına mümkün olduğu kadar bütün öğrencilerimizle eşit imkânları sunmak eşit imkânlardan faydalandırmak olmalı” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından program okunan şiirler ve türkülerle devam etti. Son olarak 4. Sınıf öğrencilerinin okula yeni başlayan 1. Sınıf öğrencilerine hoş geldin çiçeği verdi. Program protokolün öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekmesiyle sona erdi.

 Programdan sonra Vali Azmi Çelik sınıfları gezdi öğrencilerle sohbet etti, ardından öğretmenler odasına geçerek bir süre öğretmenlerle sohbet etti.

 İlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandıİlköğretim Haftası Coşkuyla Kutlandı

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.