BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizdeki Özel Okul Müdürleriyle Toplantı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ilimiz merkez ve ilçelerinde eğitim veren özel okul müdürleriyle bir araya geldi.
İlimizdeki Özel Okul Müdürleriyle Toplantı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşen toplantıya ilimizde eğitim veren özel okul müdürleri katıldı.

Kurtaran; “Özel öğretim kurumlarını önemsiyor; özel ve resmi okullarımız arasında bir fark görmüyoruz. Hepimizin ortak hedefi nitelikli bir eğitimle manevi değerlere sahip bireyler yetiştirmektir. İnsan yetiştirme hedeflerinde iş birliği içinde olmamız şart, unutmamalıyız ki karşılıklı iş birliği başarıyı getirecektir. Eğitimciler olarak tek bir ferdi bile feda edemeyiz.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel okullarda daha çok öğrencinin eğitim görmesini arzuluyoruz. Son yıllarda ilimizdeki özel okul sayısında Bakanlığımızın teşviklerinin katkısıyla ciddi bir artış olmuştur ve bu sayı artmaya da devam etmektedir, ancak özel okullarda okuyan öğrenci sayısı henüz istediğimiz düzeyde değildir. Sizlere de bu konuda çok iş düşmektedir. İnşallah en kısa zamanda okullarımızı ziyaret edip okullarımızdaki işleyişi yerinde göreceğiz. Ben toplantıya katılımınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Toplantı okul müdürlerinin görüş ve önerileriyle devam etti. Toplantıda Maarif Müfettişleri Başkan Vekili Hamit Aydın ve özel öğretim kurumlarından sorumlu Şube Müdürü Cemal Konakçı da hazır bulundu.

26-10-201626-10-201626-10-201626-10-201626-10-2016

 

  

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.