BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Telafide Ben de Varım Projesi Kapsamında Bilim Şenliği Düzenlendi

            İlimizde Bakanlığımız koordinesinde; İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle öğrencilerimizin; bilimsel, sosyal, kültürel, fiziksel ve akademik gelişimlerini desteklemek amacıyla hazırlanan 'Telafide Ben de Varım" programı kapsamında "Bilim Şenliği" düzenlendi.
İlimizde Telafide Ben de Varım Projesi Kapsamında Bilim Şenliği Düzenlendi

TOKİ Kazım Karabekir Ortaokulu bahçesinde düzenlenen programa; Valimiz Sayın Hulusi ŞAHİN, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın İdris DEMİR, İl Mili Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Kültür ve Turizm İl Müdürü Sayın İhsan ASLANLI, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerimiz katıldı.

 

            Etkinlikte stantları dolaşan Valimiz Sayın Hulusi ŞAHİN, öğrenciler tarafından gerçekleştirilen; fil dişi macunu, robotik kodlama, ses dalgası deneyi, kuru buz, dev köpük balonu, balon büyüteç, yapay kar gibi çeşitli deneyleri izleyerek yetkililerden projede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

08-07-202108-07-202108-07-202108-07-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.