BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde “Geçmişten Günümüze Gelen Zarafet Tezhip Sanatı” Semineri Düzenlendi

Halk Eğitim Merkezi tarafından Kültür Merkezi Konferans Salonunda “Geçmişten Günümüze Gelen Zarafet Tezhip Sanatı” Semineri düzenlendi.
İlimizde “Geçmişten Günümüze Gelen Zarafet Tezhip Sanatı” Semineri Düzenlendi

Programa; Vali Ahmet Deniz, Eşi Olcay Deniz, Vali Yardımcısı Serap Özmen Çetin, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Şube Müdürleri, kamu kurum yöneticileri ve eşleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Vali Deniz’in konuşmasıyla devam etti.

Konuşmasında Milletleri, millet yapan kültürel değerler olduğunu belirten Vali Deniz,  geçmişten güç alarak geleceği inşa etmek anacak, kültürel değerlere sahip çıkmakla mümkün olduğunu ifade etti.  Vali Deniz “ Özellikle bizim gibi cihan imparatorluğu kurmuş bir millet olarak, geleneksel sanata sahip çıkmamız, oldukça önemlidir. Çünkü geçmişimizi bize hatırlatan sanatlardan biri de tezhip sanatıdır.  Yol köprü inşaat vs. her şey yapabilirsiniz, ama sanattan uzaksanız asla bir medeniyet kuramazsınız. Onun için son yıllarda gençlerimizin sanata daha eğilimli olduğunu görüyoruz. Bizleri ziyadesiyle memnun ediyor ve geleceğimize daha ümitle bakmamıza vesile oluyor” dedi.

Daha sonra Geleneksel Türk Sanatları Uzmanı Müzehhibe Hacer Sönmez, geçmişten günümüze tezhip sanatının gelişimine ilişkin bir sunum yaptı.

 İlimizde tezhip sanatının geliştirilmesi ve yaygınlaşıtırılması için Vali Ahmet Deniz´in Eşi Olcay Deniz´in destekleri ile çeşitli kursların düzenlenmesi çalışmaları yapılacaktır.

15-11-201615-11-201615-11-201615-11-201615-11-201615-11-201615-11-2016

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.