BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçelere “Strateji Planlama” Semineri

İlimize bağlı beş ilçenin Milli Eğitim Yöneticilerine, “Strateji Planlama ve Bilgilendirme” semineri verildi.
İlçelere “Strateji Planlama” Semineri

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında bulunan, seminer salonunda gerçekleşen Strateji Planlama ve Bilgilendirme” seminerine İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, Strateji Planlama Şube Müdürü Abdurrahman KARDAŞ, Beşiri, Gercüş, Hasankeyf,  Kozluk ve Sason ilçelerinin, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile strateji planlamadan sorumlu Şube Müdürleri katıldı. Gerçekleşen seminerde, 2015-2019 döneminde yapılacak olan strateji planlamanın amacı ve hedefleri, İl Strateji Koordinatörü Mustafa ARSLAN tarafından katılımcılara bilgilendirme yapıldı. Yaklaşık 2 saat süren bilgilendirme seminerinde kısa bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK, strateji planlamanın önemine değindi.

Stratejik planlama bize ve topluma mesaj veren güçlü bir iradenin beyanıdır diyen, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet ÇELİK; “ Stratejik planlama, geleceğe yönelik ulaşmak istediğimiz hedefin tablosunu oluşturma, ama aynı zamanda, o noktaya ulaştıracak teknik ve yöntemin belirlendiği, kararlaştırıldığı yolun dokümanlarıdır. Stratejik planlama, emek harcanması gereken uzun soluklu, ilmik, ilmik dokunması gereken bir süreçtir. Adım, adım gidilen yolda, güçlü bir irade ortaya koymaktır. 2015-2019 Stratejik Plan Çalışmalarıyla Batman’ın eğitimde hızla arzulanan hedefe doğru yol alacağına inanıyorum” dedi.  

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.