BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Rehber Öğretmenler/Psikolojik Danışmanlar Planlama Toplantısı Yapıldı

  'İl Rehber Öğretmenler/Psikolojik Danışmanlar Planlama Toplantısı' ile 'Koruyucu Meleğim Annem Projesi' tanıtım toplantıları yapıldı.  
İl Rehber Öğretmenler/Psikolojik Danışmanlar Planlama Toplantısı Yapıldı

İl Kültür Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürü Emrullah ASLAN rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar katıldı. Rehber öğretmenler/psikolojik danışmanlar planlama toplantıları ile 'Koruyucu Meleğim Annem Projesi' tanıtım toplantıları İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın açış konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Meslektaşlarım, yüz yüze eğitimle başladığımız yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum. Salgın dönemiyle birlikte uzaktan eğitimle devam ettiğimiz derslerimize 6 Eylül itibariyle yüz yüze eğitim ile başladık. Uzaktan eğitim süreci boyunca öğrencilerimiz maalesef uzun bir süre okullarından uzak kaldılar. Bu dönem özellikle siz rehber öğretmenlerimize büyük bir iş düştü. Salgın döneminde rehber öğretmenlerimiz üzerlerine düşen görevi hakkıyla yerine getirdi. Sürekli öğrencilerimizle ve aileleriyle irtibat halinde oldunuz. Uzaktan eğitim boyunca verdiğiniz bu emeklerden dolayı sizlere öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum.

Yeniden yüz yüze eğitime başlamamızla birlikte sizlere büyük bir görev daha düşüyor. Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi bu süreçte rehber öğretmenlerimize ihtiyacımız var. En kısa zamanda öğrencilerimizin ihtiyaçlarını belirleyip gerekli adımları atacağız. Uzaktan eğitim dönemi boyunca çocuklarımızda öğrenme eksikleri oluştuysa ölçme ve değerlendirme ekibimizle birlikte bu kayıpları tespit edip gerekli çalışmaları hiç vakit kaybetmeden hayata geçireceğiz.  

Hedefimiz bütün öğrencilerimize ulaşmak ve her biriyle bire bir özel olarak ilgilenmek. Öğrencilerimizin kalbine dokunmalıyız. Yüz yüze eğitime başladığımız günden beri öğrencilerimizin mutluluklarına şahit oluyoruz. Bütün çalışmamız, çabamız ve gayretimiz öğrencilerimizi mutlu edebilmektir. Unutmayın arkadaşlar bizim için en önemli şey öğrencilerimizin yüzündeki tebessümün sebebi olmaktır.

Tekrardan salgın dönemi boyunca yaptığınız çalışmalar ve yeni eğitim öğretim sürecinde yapacağınız özverili çalışmalar için şimdiden sizlere teşekkür ediyorum." dedi.

Toplantılar İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasının ardından Şube Müdürü Emrullah ASLAN'ın özel eğitim şubesinin yürüttüğü çalışmalar hakkındaki bilgilendirme konuşmasıyla devam etti.  RAM Müdürü Mustafa ÇAKAN'ın 'Koruyucu Meleğim Annem Projesi' sunumu ve Psikolojik Danışman Anıl ERDEM'in Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından geçen yıl yapılan çalışmalar ile yeni eğitim öğretim yılı boyunca yapılması hedeflenen çalışmaları içeren sunumuyla devam eden toplantılar soru cevap bölümünün ile sona erdi.

23-09-202123-09-202123-09-202123-09-202123-09-202123-09-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.