BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclisi Divan Seçimi Yapıldı

“Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında Batman il öğrenci meclisi divan seçimi yapıldı.
İl Öğrenci Meclisi Divan Seçimi Yapıldı

TBMM Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında Batman İl öğrenci meclisi divan seçimi Batman TP Fatıma Zehra Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapıldı.  Batman İl Öğrenci Meclisi Divan seçimi programına Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir Yılmaz, Şube Müdürleri Cemal Konakçı, İshak Büyükkaya Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. Program bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

            İstiklal Marşının ardından Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir Yılmaz Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesiyle ilgili yaptığı konuşmada “ Bu projenin amacı Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi. Öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin gelişmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi.  Öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır. Sevgili Öğrenciler her biriniz okulunuzda seçildikten sonra seçim bölgesi ilçenizde yapılan seçim ile geldiniz, siz artık bu sorumluluk bilinci ve el birliği ile çalışınız.  Ben tüm sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi. Yapılan açış konuşmasının ardından öğrencilere verilen propaganda süresinin ardından il temsilciliği için liste oluşturan adaylar kürsüye gelerek konuşmaların ı yaptılar.

 

Batman İl Öğrenci Meclisi Divan Seçimine, İl merkezi ve 5 ilçenin divanına seçilmiş 30 öğrenci katıldı. “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında, Batman İl öğrenci meclisi divan seçimi sonrasında İl Öğrenci Başkanlığına İzzettin Üner, Başkan Vekilliğine Ahmet Kulpu ve üyeliklere Yunus Mahmutoğlu, Asım Dilber ve Musa Yalgattekin seçildiler.

 

İl Öğrenci Meclis Başkanı seçilen Gercüş ÇPL öğrencisi İzzettin Üner, seçim sonrası yaptığı kısa teşekkür konuşmasında, çalışmalarda ilçelerin ihmal edilmeden yapılacağını ifade etti. 

            “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında, il divan üyeliğine seçilen öğrenciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, TBMM Çocuk Meclisinde, ilimizi temsil edecekler.

04-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-201504-12-2015
04-12-201504-12-201504-12-2015

 

04-12-2015

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.