BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclisi Divan Seçimi Yapıldı

  “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında Batman il öğrenci meclisi divan seçimi yapıldı.
İl Öğrenci Meclisi Divan Seçimi Yapıldı

TBMM Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında Batman İl öğrenci meclisi divan seçimi Batman İMKB Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı.  Batman İl Öğrenci Meclisi Divan seçimi programına Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci ŞEMDİNOĞLU, Şube Müdürleri Mehmet IŞIK, Abdulhakim DOĞU, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. Program bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

 İstiklal Marşının ardından Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci ŞEMDİNOĞLU Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesiyle ilgili yaptığı konuşmada “Değerli arkadaşlar, sevgili öğrenciler hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığımız arasında yapılan protokol gereği, “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında, okul temsilcisi öğrencilerimizin öğrenci il meclis divan seçimi yapılıyor. Bu projenin amacı Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi. Öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin gelişmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi.  Öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır. Ben tüm sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi. Yapılan açış konuşmasının ardından 2013 yılı il öğrenci Başkanlığını yapan, Muhammet Münir Ersoy’a, Milli Eğitim Müdür Mehmet ÇELİK adına teşekkür plaketini, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci ŞEMDİNOĞLU verdi.

  Batman İl Öğrenci Meclisi Divan Seçimine, İl merkezi ve 5 ilçenin divanına seçilmiş 30 öğrenci katıldı. “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında, Batman İl öğrenci meclisi divan seçimi sonrasında İl Başkanlığına Ahmet BARTIK, Başkan Vekilliğine Hadice ORAK ve kâtip üyeliklerine Mustafa Umut ÇİFTÇİ ile Ceylan YAŞAR seçildiler.

 “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında, il divan üyeliğine seçilen öğrenciler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, TBMM Çocuk Meclisinde, ilimizi temsil edecekler.

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.