BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi Yapıldı

‘Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’ kapsamında Batman İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi yapıldı.
İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi Yapıldı

TBMM Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği ‘Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’ kapsamında Batman İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi, Batman Kültür Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı.  Programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Şirin Temiz, Şube Müdürleri Cemal Konakçı, Ömer Çiçek, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Milli Eğitim Şube Müdürü Cemal Konakçı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesiyle ilgili bir konuşma yaptı.

Aday olacak gruplara başarı dileyen Konakçı: “Bu proje ile Okul Meclisi ve Demokrasi Eğitimi ile Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması amaçlanmaktadır.” dedi.

Yapılan açış konuşmasının ardından il temsilciliği için liste oluşturan adaylar kürsüye gelerek grupları adına konuşmalarını yaptılar. Üç grubun yarıştığı seçime, merkez ilçe ve beş ilçenin divanına seçilmiş olan 29 öğrenci katıldı.  Çekişmeli geçen seçimde birinci ve ikinci grubun 11’er oyla berabere kalmaları sonrası seçim yönetmeliği gereği Şube Müdürü Cemal Konakçı tarafından kura çekimi yapılarak İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi tamamlandı. Yapılan seçim sonrasında İl Öğrenci Başkanlığına Rabia Özlem Yıldız, Başkan Vekilliğine İrfan Keklik üyeliklere ise Recep Arı ile Muhammed Turan seçildiler.

‘Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’ kapsamında İl Öğrenci Başkanı seçilen Rabia Özlem Yıldız, Ulusal Egemenlik Haftasında TBMM’de yapılacak olan İl Öğrenci Temsilcileri oturumunda ilimizi temsil edecek.

09-12-201609-12-201609-12-201609-12-201609-12-201609-12-201609-12-201609-12-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.