BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Okuma Grubu Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Fen Lisesi Okuma Grubu öğrencileriyle bir araya gelip Dostoyevski'nin 'Suç ve Ceza' adlı kitabını öğrencilerle birlikte tahlil etti.
İl Müdürümüz Okuma Grubu Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Batman Fen Lisesi okuma grubu öğrencileriyle ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Rus Roman Yazarı Dostoyevski'nin Suç ve Ceza adlı romanını öğrencilerle birlikte analiz etti. Gerçekleşen analiz sonrası öğrencilerle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Sevgili Gençler, bugün analizini yaptığımız Rus Roman Yazarı Dostoyevski'nin Suç ve Ceza adlı romanını ilk olarak lise talebesiyken okumuştum. O zaman büyük bir keyif alarak okuduğum romanı bugün sizlerle birlikte tekrardan değerlendirmek bana büyük bir mutluluk verdi. Dostoyevski, Rus ve Dünya edebiyatında çok önemli bir yere sahip bir yazar. Yazdığı eserlerin büyük bir çoğunluğunun bugün Dünya Klasikleri arasında yerini aldığını görüyoruz. Dostoyevski romanlarında genellikle iyilik ve kötülük arasındaki mücadeleye yer vermekte.  Bize düşen her zaman iyilik tarafında yer alarak iyi insan olmaya çalışmamız ve iyiliğe katkıda bulunmamız. Yaptığınız kitap okumalarıyla geleceğe daha iyi hazırlanmayı öğrenirken aynı zamanda okuduğunuz tüm edebiyatçıların bilgi ve birikiminden de faydalanma fırsatını elde ediyorsunuz. Bu güzel çalışmalarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyor bu etkinliklerde gönüllü olarak görev alan öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

Yapılan okuma grubu etkinliğine öğrencilerin öğretmeni Merve ÖTER ve Okuma Grupları Koordinatörü Hüseyin DEMİR katıldı.

13-10-202113-10-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.